ARAZKHABAR.IR

بازسازی 50 درصد مدارس تخریب شده در زلزله خوی


بازسازی 50 درصد مدارس تخریب شده در زلزله خوی آراز خبر- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: نیمی از مدارس آسیب دیده در زمین لرزه خوی نیمی تعمیر و بازسازی شد.

آراز خبر- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: نیمی از مدارس آسیب دیده در زمین لرزه خوی نیمی تعمیر و بازسازی شد.

قهرمان رحمانی اظهار کرد: از ۷۸ مدرسه واقع شده در کانون زلزله اخیر شهرستان خوی هشت مدرسه هیچ گونه آسیبی ندیده بود و دستگاه بهره بردار از آنان استفاده می‌کرد ولی ۷۰ مدرسه دیگر نیازمند تعمیرات بودند که ۵۰ درصد این بناها تعمیر شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون این ۳۵ مدرسه با ۳۱۳ کلاس درس مورد استفاده است، افزود: ۱۴ مدرسه نیز در قالب ۱۱۳ کلاس درس پیمان سپاری شده که از محل اعتبارات مدیریت بحران با مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار و زمانبندی سه تا ۱۲ ماه برای عملیات اجرایی، تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

رحمانی با اشاره به اینکه ۲۱ مدرسه با ۱۸۷ کلاس درس نیز در منطقه خوی توسط خیرین در حال احداث است، ادامه داد: در روزهای اخیر نیز خیرین ۶ مدرسه علاوه بر ۲۱ مدرسه یاد شده را متعهد به اجرا و احداث شدند که بیانگر همراهی خیرین برای توسعه فضای آموزشی در این شهرستان زلزله‌زده است.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در مجموع ۶۷۹ کلاس درس در سطح شهرستان خوی و در کانون زلزله بازسازی، احداث و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد، گفت: پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی برای اخذ تسهیلات قابل تقدیر است که این امر مهم موجب دلگرمی مجموعه نوسازی و آموزش و پرورش در راستای رفع سریع مشکلات در این بخش شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/08 02:37 ب.ظ | دفعات بازدید: 3043 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot