ARAZKHABAR.IR

بازارچه مرزی کوزه رش سلماس فعال می‌شود


بازارچه مرزی کوزه رش سلماس فعال می‌شود آراز خبر- با حضور رئیس دایره حقوقی مرزهای وزارت امور خارجه کشورمان ظرفیت‌های مرزی شهرستان سلماس و ضوابط بازگشایی بازارچه مرزی کوزه رش بررسی شد.

رئیس دایره حقوقی مرزهای وزارت امور خارجه کشورمان عصر شنبه در بازدید از ظرفیت‌های های مرزی شهرستان سلماس، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و ترکیه از کشورهای قدرتمند اقتصادی در منطقه هستند و نقاط مشترک بسیاری میان دو کشور وجود دارد که باید تقویت شود.

همتی افزود: این بازدید با هدف بررسی ظرفیت‌های مرزی شهرستان سلماس برای ایجاد بازارچه‌های مرزی بین دو کشور ایران و ترکیه انجام شده است که نتایج آن به وزارت امور خارجه کشور ارسال خواهد شد.

نماینده مردم سلماس در مجلس نیز بر گسترش مناسبات دو کشور تاکید کرد و گفت: با توجه به چشم انداز گسترش روابط تجاری در کنار روابط سیاسی، بازگشایی بازارچه مرزی کوزه رش در افزایش و گسترش سطح فعالیت‌های تجاری بین دو کشور ایران و ترکیه، نقش مؤثری خواهد داشت.

یعقوب رضازاده افزود: تلاش برای بازگشایی بازارچه مرزی ادامه دارد و در صورت تحقق این امر، توسعه اقتصادی، تجاری و اشتغال سلماس و به طبع آن استان را در پی خواهد داشت.

کاظم غنی زاده فرماندار سلماس هم در این بازدید گفت: شهرستان سلماس با داشتن راه ریلی و داشتن موقعیت مناسب جغرافیایی می‌تواند نقش مهمی در گسترش مناسبات دو کشور دوست ایران و ترکیه داشته باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/11 06:08 ب.ظ | دفعات بازدید: 3211 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot