ARAZKHABAR.IR

اولویت دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی جذب اعتبارات ملی باشد


اولویت دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی جذب اعتبارات ملی باشد آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیران اجرایی نیز از ظرفیت های قانونی خود برای جذب اعتبارات ملی از وزراتخانه مربوطه استفاده کنند.

آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیران اجرایی نیز از ظرفیت های قانونی خود برای جذب اعتبارات ملی از وزراتخانه مربوطه استفاده کنند.

محمدصادق معتمدیان ظهر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه اولویت دستگاه‌های اجرایی استان جذب اعتبارات ملی از وزارتخانه‌ها باشد، اظهار کرد: تعامل و همکاری خوبی با دستگاه‌های نظارتی در راستای جذب اعتبارات ملی صورت‌گرفته و مدیران اجرایی نیز از ظرفیت‌های قانونی خود برای جذب اعتبارات ملی از وزارتخانه مربوطه استفاده کنند.

استاندار آذربایجان غربی با تأکید بر اهمیت جذب اعتبارات ملی توسط دستگاه‌های اجرایی استان، گفت: شروع و اجرای پروژه‌های ملی از اولویت‌های اصلی برای توسعه آذربایجان غربی است.

وی یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم را اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام معرفی کرد و افزود: آغاز پروژه‌های ملی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و محرومیت‌زدایی را با جدیت در آذربایجان غربی دنبال می‌کنیم.

استاندار آذربایجان غربی تسریع روند اجرای پروژه‌های مختلف در سطح استان را نیز ضروری دانست و افزود: کاهش مدت‌زمان اجرای پروژه‌ها، منجر به کاهش هزینه‌ها خواهد شد و ازاین‌رو جلوی طولانی‌شدن فرایندهای اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی گرفته شود.

معتمدیان همچنین با تأکید بر ایجاد تحول در ساختار اجرایی استان جهت تسریع روند اجرای پروژه‌ها و جذب اعتبارات ملی، تصریح کرد: موانع اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شناسایی شده و راهکارهای لازم برای رفع این مسائل و محدودیت‌ها تدوین شود.

وی در ادامه، فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان را به جدیت در اجرای مصوبات سفر ریاست‌جمهوری و سفرهای شهرستانی توصیه کرد و افزود: مدیران استانی از ظرفیت‌های ملی و اعتبارات در اختیار وزارتخانه‌ها برای بهبود شاخص‌ها و توسعه متوازن آذربایجان غربی استفاده کنند.

استاندار آذربایجان غربی به مطالبات بحق مردم استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: جامعه منتظر خروجی تصمیمات است و هرگونه کوتاهی و ناتوانی دستگاه‌ها در جذب اعتبارات مصوب، ظلم در حق مردم آذربایجان غربی خواهد بود.

معتمدیان همچنین با اشاره به شناسایی فرصت‌های اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در روستاها، افزود: از ظرفیت نهادهای حاکمیتی برای توسعه روستاها بر اساس مزیت‌های موجود در آن روستا استفاده شود تا در کنار تأمین اشتغال و مسکن در روستاها، شاهد کاهش مهاجرت و حاشیه‌نشینی در شهرها باشیم.

وی در ادامه با تأکید بر استفاده از ظرفیت گمرکات برای توسعه و تأمین منابع پایدار برای آذربایجان غربی، اضافه کرد: ظرفیت‌ها و مزیت‌های استان چون پایانه‌ها و گمرکات را باید به ابزاری برای جذب اعتبارات ملی و خلق منابع جدید تبدیل کرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به‌ضرورت بازنگری در طرح جامع حمل‌ونقل شهر ارومیه، گفت: برای توسعه دستگاه حمل‌ونقل عمومی ارومیه و کاهش ترافیک در این شهر، مطالعه و برنامه‌ریزی ویژه شود.

وحید جلال زاده نماینده ارومیه و رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با قدردانی از اهتمام استاندار آذربایجان غربی در جذب اعتبارات ملی، گفت: آذربایجان غربی سال گذشته در جمع استان‌های نخست کشور در جذب اعتبارات ملی بوده و امسال نیز بخش بزرگی از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی باید از وزارتخانه مربوطه پیگیری و جذب شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/22 01:38 ب.ظ | دفعات بازدید: 3349 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot