ARAZKHABAR.IR

انهدام 7 باند حفاران غیرمجاز در آذربایجان‌غربی


انهدام 7 باند حفاران غیرمجاز در آذربایجان‌غربی فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: طی یک سال گذشته هفت باند حفاران غیرمجاز در شهرستان‌های ارومیه، نقده و مهاباد متلاشی شده‌اند.

به گزارش آرازخبر، سرهنگ بهزاد حجابی با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال گذشته آثار و بناهای تاریخی سطح استان بلوک‌بندی شده و براساس این بلوک‌ها نظارت و سرکشی مستمری از این آثار انجام گرفت.

وی افزود: در سال گذشته دفتر نظارت همگانی و ستاد خبری یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در سال 98 در راستای کاهش جرایم حفاظت و صیانت از آثار تاریخی استان گشت‌های شبانه و تلفیقی یگان حفاظت میراث فرهنگی راه‌اندازی شد.

وی فعال‌سازی 512 مورد مشارکت‌های اجتماعی در یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی استان را یکی دیگر از اقدامات مهم در سال 98 برشمرد و عنوان کرد: این آمار نشان دهنده افزایش 25 درصدی نسبت به سال 97 بوده و فعال‌سازی این مشارکت‌ها تاثیر مثبتی در انجام وظایف یگان و همکاری بیشتر مردم داشته است.

سرهنگ حجابی تجهیز و برقراری ارتباط رادیویی اکثر موزه‌ها و کاخ‌موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی مجهز به سیستم رادیویی و سیستم‌های هشدار دهنده پلیسی سیستم را از اقدامات مهم در راستای ارتقای سیستم امنیتی موزه‌های استان برشمرد.


برچسب ها: میراث فرهنگی

تاریخ: 1399/01/11 10:22 ق.ظ | دفعات بازدید: 5815 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot