ARAZKHABAR.IR

انجام یک دهم ترانزیت بار کل کشور از آذربایجان غربی


انجام یک دهم ترانزیت بار کل کشور از آذربایجان غربی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از انجام سالانه یک دهم ترانزیت بار کل کشور از طریق استان آذربایجان غربی خبر داد.

 به گزارش آرازخبر، ارسلان شکری در جلسه کمیته حمل و نقل این اداره کل با حضور معاون حمل و نقل ، روسای ادارات و مسئولین ذینفع اظهارداشت: 10.3 در صد ترانزیت بار کل کشور معادل یک دهم از طریق پایانه های مرزی استان آذربایجان غربی بخصوص پایانه مرزی بازرگان انجام میشود.

وی افزود : پایانه های مرزی استان آذربایجان غربی با توجه به هم مرز بودن استان با سه کشور از مهمترین دریچه های ورود کالاهای اساسی به میهن مان است و با توجه به شرایط خاص کشور در بحث تحریم ها باید برنامه ریزی های لازم در جهت تردد و ورود آسان و روان کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور انجام گیرد.

 شکری بر محوطه سازی و زیبا سازی پایانه های مرزی و نظارت بر آن تاکید نمود و افزود: این کار اهمیت بسزایی برای کشور دارد و باید از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بخشها و ایجاد امکانات رفاهی در پایانه های مرزی دعوت نمود.

 دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها استان آذربایجان غربی با تاکید بر ایمن سازی گلوگاههای ورودی و خروجی کشور در پایانه های مرزی استان بخصوص سیستم اطفاحریق و آتش نشانی اظهار کرد : لازم است در بحث حمل و نقل نظارت های سخت افزاری و نرم افزاری در پایانه های مرزی اهتمام و توجه ویژه ای انجام گیرد و معضلات احتمالی بررسی و حل گردد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/20 02:52 ب.ظ | دفعات بازدید: 6591 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot