ARAZKHABAR.IR

امواج بارشی آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد


امواج بارشی آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد آراز خبر- رئیس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: امواج بارشی از امروز سه شنبه شمال استان را فرا می‌گیرد و لازم است شهروندان موارد ایمنی را رعایت کنند.

 مهدی صابری در این زمینه افزود: این امواج بارشی تا روز چهارشنبه موجب بارندگی پراکنده در مناطقی از شمال آذربایجان غربی خواهد شد

وی با بیان اینکه امروز، دوشنبه آسمان استان صاف است و پدیده خاصی پیش بینی نمی‌شود، اضافه کرد: با وجود احتمال بارش پراکنده، تغییرات دمایی چندانی برای روزهای پیش رو پیش‌بینی نمی‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان تکاب با ۲ درجه سانتی‌گراد سردترین و شهرستان پلدشت با ۲۴ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین مناطق استان بودند.

صابری با بیان اینکه بارندگی‌های مهرماه استان مطلوب بود، گفت: متوسط کل بارش‌های استان در مهرماه ۱۸.۸ میلی‌متر ثبت شده که در مقایسه با مدت زمان دراز مدت ۶ میلی‌متر افزایش دارد.

این استان با حدود ۳۰۰ میلیمتر بارندگی در سال از استان‌های پر بارش محسوب می‌شود ولی همچنان کمبود بارندگی‌ها و خشکسالی‌ها بر روند کشاورزی منطقه و میزان سطح آب‌های زیر زمینی تأثیری منفی گذاشته‌است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/02 08:24 ق.ظ | دفعات بازدید: 3347 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot