ARAZKHABAR.IR

افزون بر ۱۴۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی آذربایجان غربی رفع تداخل شد


افزون بر ۱۴۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی آذربایجان غربی رفع تداخل شد آراز خبر- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۱۴۸ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان که در اختیار منابع طبیعی بود بعد از رفع تداخل به کشاورزان باز گردانده شد.

آراز خبر- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۱۴۸ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان که در اختیار منابع طبیعی بود بعد از رفع تداخل به کشاورزان باز گردانده شد.

خسرو شهبازی با اشاره به اینکه سند دار کردن اراضی کشاورزی و رفع تداخلات از اقدامات مهم جهاد کشاورزی است، افزود: آذربایجان غربی در رفع تداخلات قدم‌های مطلوبی برداشته و یک هزار و ۶۸ پلاک از اراضی کشاورزی استان به مساحت ۱۴۸ هزار و ۸۰۰ هکتار مورد بررسی قرار گرفت و رفع اختلاف شد.

وی با بیان اینکه مشکلات موجود در زمینه اراضی یاد شده بین کشاورزان و منابع طبیعی رفع شده است، اظهار کرد: براساس عکس‌های هوایی و تفسیر این عکس‌ها این اقدام بطور کامل محقق شده شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون هکتار مساحت اراضی کشاورزی استان است، ادامه داد: در سنددار کردن اراضی کشاورزی نیز از استان‌های پیش رو هستیم و بیش از ۳۸۰ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان سنددار شده است.

به گفته شهبازی، هم اکنون حدود ۴۰ درصد اراضی کشاورزی استان آذربایجان غربی دارای سند مالکیت هستند و صدور سند برای مابقی اراضی نیز به تدریج انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از سرمایه گذاری در این بخش حدود ۱۷ هکتار زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی واگذار شده است، گفت: در سال گذشته ۷۴۰ هکتار از اراضی ملی و دولتی جهت سرمایه گذاری به طرح‌های غیر کشاورزی و چهار هکتار هم در زمینه طرح‌های وابسته به کشاورزی به شرکت‌های دانش بنیان واگذار شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: این استان دارای ۱۹ شهرستان بوده و ۲۲ واحد گشت حفظ کاربری در شهرستان‌ها فعال است که علاوه بر این گشت‌ها در سطح ۶۵ مرکز جهاد کشاورزی واقع در دهستان‌های استان همکاران مستقر و به صورت مستمر گزارش‌ها را به صورت میدانی اعلام و پیگیری می‌کنند و در این راستا در یکسال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر گشت زنی انجام شده است.

وی از تمامی مردم استان درخواست کرد که برای حفاظت از اراضی کشاورزی برای نسل‌های آینده درجهت جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی مشارکت کنند و تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی ۱۳۱ گزارش دهند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/02/28 01:46 ب.ظ | دفعات بازدید: 3199 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot