ARAZKHABAR.IR

افزایش قیمت نان در آذربایجان غربی


افزایش قیمت نان در آذربایجان غربی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از افزایش قیمت نان در استان خبر داد.

به گزارش آرازخبر، غلامرضا بابایی در خصوص افزایش قیمت نان در استان با اشاره به تفویض اختیار اعلام قیمت های جدید نان به استانها اظهار داشت: قیمت جدید نان در استان از ابتدای هفته جاری تعیین و اعمال شده است.

وی با اشاره به نرخ افزایش قیمت ها، اعلام کرد: طبق بررسی های صورت گرفته قیمت هر قرص نان لواش ماشینی با ۲۷ درصد افزایش از ۱۸۰ تا ۲۳۰ تومان رسیده است و همچنین قیمت لواش تنور با چانه ۱۵۰ گرم از ۲۰۰ تومان به ۲۶۰ تومان افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه نان بربری با وزن چانه ۴۵۰گرم از ۱۲۰۰تومان به ۱۵۰۰ تومان افزایش یافته، ابراز داشت: بربری ساده یارانه دار با وزن چانه ۵۰۰گرم از ۷۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان و با آرد نیمه یارانه ۱۵۰۰ تو.مان قیمت گذاری شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: سنگک سنتی به ۲ صورت تمام یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای در آذربایجان‌غربی عرضه می‌شود و سنگک سنتی یارانه دار با وزن ۴۵۰ گرم  ۱۰۰۰ تومان و سنگک با آرد نیمه یارانه‌ای از ۱۲۰۰تومان به ۱۵۰۰تومان افزایش یافت.

بابایی تعداد نانوایی های استان را 4 هزار و ۵۰۰ واحد عنوان و ابراز کرد: از این تعداد 3 هزار و ۵۲۵ واحد نانوایی یارانه دار و مابقی آزاد پزهستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرضه نان با شماره ۱۲۴ و ۳۳۲۲۷۹۶۰ تماس حاصل کنند.تاریخ: 1398/08/19 11:42 ب.ظ | دفعات بازدید: 7016 | چاپ