ARAZKHABAR.IR

افزایش ده درصد ی بارشها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه


افزایش ده درصد ی بارشها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از افزایش ۱۰ درصدی بارشها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

گروه خبر:مهدی صابری با بیان اینکه در سال زراعی امسال تاکنون ۳۲ میلیمتر بارندگی در حوزه آبریز دریاچه ارومیه داشته ایم، افزود: این میزان در مقایسه با بلندمدت ۶ درصد کاهش و در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی میزان بارندگی در کل استان در سال زراعی تاکنون را ۳۹ میلیمتر عنوان و اضافه کرد: این میزان در مقایسه با بلندمدت ۲۸ درصد کاهش و در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال سه درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش خبر به نقل از صداوسیما:رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی میزان بارندگی در ارومیه مرکز استان را ۶۲ میلیمتر تاکنون ذکر کرد و گفت: در مرکز استان نیز بارندگی نسبت به نرمال ۱۰ درصد کاهش و ۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مهدی صابری با بیان اینکه بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته در پاییز امسال بارندگی‌های زیر نرمال بود و تحقق پیدا کرده است، گفت: اما پیش بینی‌ها نشان دهنده زمستان پربارش در استان است


برچسب ها:

تاریخ: 1400/08/25 10:00 ق.ظ | دفعات بازدید: 4025 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot