ARAZKHABAR.IR

افزایش اشتغال و ارزش افزوده معدن در آذربایجان غربی با جدیت دنبال می‌شود


افزایش اشتغال و ارزش افزوده معدن در آذربایجان غربی با جدیت دنبال می‌شود آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بخش معدن از پیشران های توسعه استان به شمار می‌رود، گفت: در حال حاضر سهم این بخش در اشتغال و ارزش افزوده استان ناچیز است که افزایش این بخش با جدیت دنبال می‌شود.

آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بخش معدن از پیشران های توسعه استان به شمار می‌رود، گفت: در حال حاضر سهم این بخش در اشتغال و ارزش افزوده استان ناچیز است که افزایش این بخش با جدیت دنبال می‌شود.

محمدصادق معتمدیان  در جلسه شورای معادن آذربایجان غربی افزود: نقشه راه توسعه بخش معدن استان هم تدوین شده و در اولین اقدام در این حوزه، مسیر توسعه را مشخص کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه سهم‌ معدن باید در استان افزایش یابد، اضافه کرد: در این خصوص، سه گام در نظر گرفته‌ایم که گام اول اکتشاف با استفاده از ظرفیت‌های دولتی و حاکمیتی است که در این خصوص ۴۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

معتمدیان ادامه داد: این اکتشاف در هشت شهرستان و ۱۸ هزار کیلومتر مربع مساحت اجرایی شده و بزرگترین پروژه مطالعاتی و اکتشافی کشور بوده که مرحله بعد این طرح هم به زودی شروع می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: توسعه صنایع معدنی هم از بخش های مهم توسعه بخش معدن استان است تا از خام فروشی محصولات جلوگیری شود.

معتمدیان گفت: توسعه بخش فرآوری محصولات معدنی، رشد شاخص‌های اشتغال استان را نیز در پی خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: البته نباید اجازه دهیم به خاطر توسعه معدن، مردم، محیط‌زیست و منابع طبیعی آسیب ببینند.

وی همچنین بر توجه ویژه به تشکل‌های صنفی به ویژه معادن استان تاکید کرد و افزود: سیاست ما تقویت و توسعه تشکل‌های صنفی در حوزه‌های اقتصادی است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/18 05:03 ب.ظ | دفعات بازدید: 3314 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot