ARAZKHABAR.IR

اصناف آذربایجان غربی بیش از یک هزار میلیارد ریال جریمه شدند


اصناف آذربایجان غربی بیش از یک هزار میلیارد ریال جریمه شدند آراز خبر- معاون نظارت و بازرسی اداره کل صمت آذربایجان غربی از جریمه یک هزار و ۱۰ میلیارد ریالی اصناف استان خبرداد.

ایرج مرندی  افزود: در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی و غیرصنفی استان از ابتدا تا پایان مرداد سال جاری ۶ هزار و ۷۶ مورد بازرسی از این واحدها به عمل آمده است که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۲۱ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: طی یک ماه مرداد امسال بازرسی های انجام شده منتج به تشکیل یک هزار و ۱۵۹ فقره پرونده تخلفات صنفی به ارزش نزدیک به یک هزار و ۱۰ میلیارد ریال شده است که جهت بررسی و رسیدگی بیشتر به تعزیرات حکومتی ارسال شده است که از لحاظ تشکیل پرونده ۲۷۰ درصد و از لحاظ ارزش پرونده های متشکله ۱۱ هزار و ۷۱۴ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای ساماندهی و نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی مشاورین املاک یک هزار و ۳۸۶ مورد بازرسی در قالب گشت های مشترک با سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی اتحادیه مشاورین املاک انجام شد که این بازرسی ها منتج به تشکیل ۶۹۸ فقره پرونده تخلفات صنفی به ارزش ۲ میلیارد و ۵۸۸ میلیون ریال شد.
معاون نظارت و بازرسی اداره کل صمت آذربایجان غربی اضافه کرد: از عمده اقدامات معاونت نظارت و بازرسی در مرداد ماه سال جاری کشف انبار قاچاق روغن نباتی به ارزش ۱۳ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال، کشف توزیع سموم کشاورزی تقلبی توسط بازرسان صمت شاهیندژ به ارزش یک میلیارد و ۴۱۷ میلیون ریال، تشکیل پرونده قاچاق توسط بازرسان صمت شهرستان سردشت برای قاچاق لاستیک به ارزش بیش از ۲۲ میلیارد ریال، تشکیل پرونده توسط بازرسان اداره کل صمت مرکز استان برای قاچاق لاستیک خودرو به ارزش بیش از ۲۴ میلیارد ریال و تشکیل ۵ فقره پرونده تخلف در حوزه شکر سفید توسط بازرسان اداره کل صمت مرکز استان به ارزش بیش از ۲۴۸ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال است که همه پرونده ها جهت بررسی بیشتر و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.
مرندی عنوان کرد: تخلفات کشف شده طی مرداد ماه سال جاری ۲۸ درصد عدم درج قیمت، ۲۵ درصد عدم صدور فاکتور، ۱۳ درصد عدم اخذ پروانه کسب، ۷درصد عدم اجرای تکالیف واحدهای صنفی، ۶ درصد گرانفروشی، ۵ درصد عدم اجرای مصوبات و دستورات قانونی، ۳ درصد قاچاق، ۲ درصد کم فروشی، ۲ درصد تقلب، ۲ درصد تداخل صنفی و ۲ درصد عرضه خارج از شبکه است.
وی با اشاره به پرونده های ارسال به تعزیرات حکومتی استان گفت: طی مرداد ماه امسال یک هزار و ۱۵۵ فقره پرونده تخلفات صنفی تشکیل شده توسط بازرسان اداره کل صمت استان جهت بررسی و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است که برای ۶۹۴ فقره از این پرونده ها حکم نهایی صادره شده است و ۴۶۱ فقره نیز در انتظار صدور حکم نهایی است.
مرندی در خصوص اجرای گشت های مشترک بازرسی با ادارات و نهادهای ذیربط در مرداد امسال بیان کرد: از ابتدا تا پایان مرداد ماه سال جاری ۳ هزار و ۲۸۲ مورد بازرسی در قالب گشت‌های مشترک با ادارات و نهادهای مربوطه انجام شده که منجر به تشکیل یک هزار و ۲۷۷ فقره پرونده تخلفات صنفی به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال شد که به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/14 02:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 3094 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot