ARAZKHABAR.IR

استمرار احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد آذربایجان غربی


 استمرار احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد آذربایجان غربی آراز خبر- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر لزوم استمرار احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد با هدف امیدآفرینی و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی استان تاکید کرد.

 خسرو شهبازی در جلسه شورای معاونین و توسعه مدیریت سازمان با اعلام این مطلب افزود: با تلاش ها و زحمات شبانه روزی کشاورزان عزیز و کارشناسان و محققان در سطح شهرستان ها و پایش های مستمر مزارع، بیماری زنگ زرد و آفت سن در مزارع غلات  به خوبی مدیریت و مهار شد و شاهد تولید گندم  با کیفیت بالای نانوایی در استان هستیم.

شهبازی اضافه کرد: مدیران شهرستانی، مبارزه جدی با علف های هرز حاشیه مزارع، رعایت تناوب زراعی، پیگیری اختصاص حق آبه به صورت توزیع عادلانه در زمین های کشاورزی توسط شرکت آب منطقه ای، نظارت بر روند خرید گندم و جو، دانه روغنی در مراکز خرید دولتی در شهرستانها و رعایت الگوی کشت در جهت تثبیت و احیای دریاچه ارومیه را در اولویت های کاری خود قرار دهند.

وی همچنین بر لزوم پیگیری تخصیص اعتبارات تملک دارایی‌ها، احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال کشاورزی و ارتقای سطح معیشت و رفاه کارکنان و استفاده از توانمندی‌های بانوان در پست های مختلف مدیریتی و کارشناسی در شهرستانها تاکید کرد.

در ادامه معاونین و مدیران حاضر در جلسه ،گزارشی از روند خرید گندم ، دانه های روغنی ، مسائل و مشکلات خرید ، نحوه انتخاب برگزیدگان برتر بخش کشاورزی استان، روند احیای واحدهای دامی ، روند جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای سازمان در سال  1402 ارائه کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/20 12:25 ب.ظ | دفعات بازدید: 1537 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot