ARAZKHABAR.IR

ارتقای دیپلماسی ورزشی از اولویت‌های توسعه‌ای آذربایجان‌غربی است


ارتقای دیپلماسی ورزشی از اولویت‌های توسعه‌ای آذربایجان‌غربی است آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت های قابل توجه صورت گرفته طی بیش از ۲ سال گذشته در حوزه ورزش و برگزاری مسابقات ورزشی به ویژه در حوزه بین المللی گفت: ارتقای دیپلماسی ورزشی از اولویت‌های توسعه‌ای آذربایجان‌غربی است.

 محمدصادق معتمدیان روز شنبه در دیدار رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران افزود: ورزش آذربایجان‌غربی در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری طی ۲ سال گذشته رشد و توسعه همه جانبه داشته است.

وی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم درخصوص دیپلماسی فعال منطقه‌ای و افزایش ارتباط با کشورهای همسایه اضافه کرد: دیپلماسی ورزشی نیز شامل حال این برنامه دولت سیزدهم بوده که آذربایجان غربی از استان های موفق در این عرصه به شمار می رود.

وی با اشاره به علاقمندی جوانان و نوجوانان به رشته ورزشی بدنسازی و پروش اندام اظهار کرد: ما از توسعه این ورزش در آذربایجان‌غربی به ویژه فعالیت های بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌های آن حمایت می کنیم.

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های استاندار آذربایجان غربی از ورزش و برگزاری مسابقات ورزشی در عرصه های بین المللی گفت: ورزش بدنسازی و پرورش اندام نیازمند حمایت های بیشتر بوده و امیدواریم در آذربایجان‌غربی نیز شاهد رشد و توسعه بیشتر این ورزش پرطرفدار باشیم.

عبدالمهدی نصیرزاده همچنین ورزش بدنسازی و پرورش اندام را یکی از ورزش های پایه و پرطرفدار عنوان کرد و افزود: با حمایت استاندار آذربایجان‌غربی، مسابقات بین المللی مستر یونیورس با جایزه صدهزار دلاری سال آینده یه میزبانی ارومیه برگزار می شود.

سجاد بیرامی مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی هم در این دیدار با قدردانی از حمایت های مقام عالی استان از برگزاری مسابقات ورزشی اضافه کرد در ۲ سال گذشته ۱۳ مسابقه بین المللی در رشته های مختلف را در آذربایجان‌غربی میزبانی کردیم که در تاریخ ورزش این استان بی نظیر بوده است .


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/19 10:23 ب.ظ | دفعات بازدید: 2831 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot