ARAZKHABAR.IR

ارتفاع برف در محدوده جستجوی کوهنوردان مفقودشده بیش از ۱۰ متر است


ارتفاع برف در محدوده جستجوی کوهنوردان مفقودشده بیش از ۱۰ متر است آراز خبر -فرماندار اشنویه گفت: ارتفاع برف در محدوده جستجوی کوهنوردان مفقودشده در کوهستان «رندوله» این شهرستان بیش از ۱۰ متر است که همین امر عملیات را مشکل‌تر کرده است.

سیدعلی ترابی اظهار کرد: یک تیم ۳۰ نفر تخصصی از امداد و نجات تهران، در ششمین روز عملیات، جستجوی کوهنوردان مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان را با دستگاه های پیشرفته شروع کردند.

وی اضافه کرد: محدوده بستر ریزش بهمنی که باعث مفقود شدن این کوهنوردان شده بیش از یک هزار مترمربع است که ارتفاع برف در برخی نقاط آن در حدود ۱۰ متر بوده و همین امر کار جستجو را تا حدودی مشکل کرده است.

فرماندار اشنویه با اشاره به اینکه کار جستجو توسط تیم های کوهنوردی و مردم محلی همچنان ادامه دارد، افزود: افزایش دما طی چند روز اخیر در این منطقه احتمال ریزش بهمن دوباره را بیشتر کرده است و تیم های حاضر در منطقه باید با احتیاط کار جستجو را انجام دهند.

ترابی ابراز امیدواری کرد با مساعد شدن شرایط جوی در این منطقه و استفاده از تمام امکانات و تجهیزات برای یافتن کوهنوردان مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان، زمینه پیدا شدن این افراد فراهم شود.

وی از همراهی و همکاری تیم های کوهنوردی شهرستان های مختلف آذربایجان‌غربی و مردم اشنویه به ویژه اهالی روستاهای «زمی» و «آلکاوی» در طی چند روز عملیات جستجوی کوهنوردان مفقود شده در کوهستان «رندوله» این شهرستان قدردانی کرد.

روز جمعه هفته گذشته پنج کوهنورد در ارتفاعات کوه «رندوله» اشنویه در بهمن گرفتار و مفقود شدند که تیم‌های جستجو توانستند ۲ نفر از آنها را پیدا کنند و اقدامات امدادی برای یافتن سه کوهنورد دیگر در حال انجام است.

منطقه کوهستانی «رندوله» و «بابوله» در پنج کیلومتری غرب شهر اشنویه و نزدیکی مرز ایران با اقلیم کردستان عراق واقع شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/27 09:21 ق.ظ | دفعات بازدید: 3107 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot