ARAZKHABAR.IR

اختصاص۲۲هزار میلیارد ریال برای مهار آب های مرزی آذربایجان غربی


اختصاص۲۲هزار میلیارد ریال برای مهار آب های مرزی آذربایجان غربی آراز خبر- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از اختصاص بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه های مرتبط با مهار آب های مرزی در استان خبر داد.

مجید رستگاری  اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته اعتباری بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های مرتبط با مهار آب‌های مرزی در استان آذربایجان‌غربی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تصویب شد که از این مبلغ بیش از ۵,۷۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: با تخصیص این اعتبار بیش از ۳۸ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی به مجموع شبکه‌های آبیاری و زهکشی در دست بهره برداری در سطح استان افزوده خواهد شد.

رستگاری گفت: با این میزان اعتبار؛ ۱۹ هزار و ۲۵۰ هکتار از شبکه‌های آبیاری و زهکشی پایاب سد کرم آباد پلدشت ،۱۳ هزار هکتار از شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد سیلوه پیرانشهر، دوهزار و ۳۵۰ هکتار از شبکه غازان، دو هزار هکتار از شبکه شهید قنبری و یک هزار و پانصد هکتار از شبکه دشت نازک آماده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: با توجه به تخصیص بودجه لازم در ۹ ماه آینده عملیات اجرایی شبکه‌های آبیاری و زهکشی تکمیل شده و تا شهریور ماه سال ۱۴۰۳ مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رستگاری خاطرنشان کرد: ایجاد شبکه‌های آبیاری و زهکشی اراضی، موجبات جلب رضایتمندی مردم منطقه را فراهم کرده و ضمن رونق کشاورزی باعث تثبیت جمعیت روستایی و حتی مهاجرت معکوس از شهر به روستا در مناطق مرزی استان می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/08 05:35 ب.ظ | دفعات بازدید: 2832 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot