ARAZKHABAR.IR

احیای شب نوزدهم ماه رمضان در آذربایجان غربی


احیای شب نوزدهم ماه رمضان در آذربایجان غربی آراز خبر- مردم آذربایجان غربی در شب نوزدهم رمضان، با حضور در مساجد، تکایا و مجالس خانگی مراسم شب احیا را برگزار کردند.

امشب مومنان خداجو در سراسر استان آذربایجان  شب قدر را در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای آذربایجان غربی احیا کردند و نوای الْغَوْثَ الْغَوْثَ را زمزمه کردند تا از آلایش‌های دنیوی رهیده شوند.

 امشب در شب ضربت خوردن امیر المومنین مولی الموحدین حضرت علی (ع) و در نخستین شب از شب‌های پر فیض قدر، بیش از ۱۵۰۰ مسجد، حسینیه و تکیه در سراسر استان آذربایجان غربی تا پاسی از شب میزبان شیفتگان و عاشقان راستین ولایت است تا شب زنده داران نوای زیبای بک یا الله به آسمان بلند کنند.

قرائت زیارت عاشورا، دعای جوشن کبیر، اقامه کردن نماز مخصوص این شب، قرائت سوره های وارد شده برای خواندن در شب قدر و همچنین طلب مغفرت و آمرزش از جمله دیگر اعمال شب نوزدهم ماه مبارک رمضان بود که با حضور مومنان در جای جای آذربایجان غربی برگزار شد.

همچنین به مناسبت سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع) مداحان اهل بیت عصمت و طهارت، مظلومیت های آن امام همام را بازگو کرده و مردم عزادار نیز سوگواری کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/11 09:59 ق.ظ | دفعات بازدید: 2541 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot