ARAZKHABAR.IR

اجرای طرح کلید به کلید در بافت فرسوده شهری آذربایجان‌غربی


اجرای طرح کلید به کلید در بافت فرسوده شهری آذربایجان‌غربی آراز خبر- معاون مسکن و ساختمان وزارت مسکن، ‌راه و شهرسازی گفت: طرح کلید به کلید در واحدهای مسکونی بافت فرسوده شهری آذربایجان‌غربی آغاز و مجوز آن صادر شده است.  

هادی عباسی، در شورای تامین مسکن آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: در طرح کلید به کلید در بافت‌های‌ فرسوده شهری این استان مالکان در محله‌های فرسوده در صورت واگذاری ملک خود به دولت می‌توانند زمین یا واحد نوسازی شده دریافت کنند.

وی افزود: از امروز این طرح در سراسر آذربایجان‌غربی با محوریت شهرستان ارومیه آغاز می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت مسکن، ‌راه و شهرسازی با اشاره به شرایط این طرح گفت: در طرح معاوضه خانه فرسوده با واحد مسکونی نوساز یا کلید به زمین، ساکنان واحدهای واقع در بافت فرسوده می‌توانند خانه خود را با ۴۰ درصد تخفیف با یک واحد نوساز یا یک قطعه زمین دولتی معاوضه کنند.

عباسی اضافه کرد: در این طرح با واگذاری یک زمین داخل محدوده به فرد واجد شرایط جهت ساخت واحد مسکونی تسهیلات ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تا ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به صورت ۱۲ ساله همراه با یک‌سال تنفس پرداخت می‌شود.

وی در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز افزود: تسهیلات نهضت ملی مسکن برای احداث واحدهای مسکونی در زمین‌های جدید واگذار شده اجرا می‌شود.

عباسی ادامه داد: اتمام و تحویل پروژه‌های مساکن مهر به تعداد ۶۳۶ واحد در آذربایجان‌غربی در اولویت بوده تکمیل عملیات‌های محوطه سازی و تخصیص اعتبار جهت رفع نواقص این پروژه‌ها انجام می‌گیرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت مسکن، ‌راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۳ هزار واحد مسکونی در آذربایجان‌غربی تا پایان امسال آماده بهره‌برداری می‌شود، گفت: این مسکن‌ها در قالب طرح‌های نهضت ملی مسکن و بازآفرینی شهری در سطح استان اجرایی می‌شود.

عباسی افزود: طرح جوانی جمعیت و واگذاری اراضی در روستاها در آذربایجان‌غربی با سرعت بیشتری اجرایی شود و دستگاه‌های اجرایی نیز اهتمام‌ ویژه‌ای برای ساخت مسکن در سطح استان داشته باشند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/20 08:14 ب.ظ | دفعات بازدید: 2942 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot