ARAZKHABAR.IR

آغاز مسابقات والیبال قاره کهن در ارومیه


آغاز مسابقات والیبال قاره کهن در ارومیه آرازخبر-  بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی ارومیه با دیدار تیم‌های ملی والیبال ژاپن و تایلند در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه از ظهر شنبه به صورت رسمی آغاز شد.

 بیست‌و دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ۲۸ مرداد تا چهار شهریور با حضور ۱۸ تیم به میزبانی ایران در شهر ارومیه برگزار می‌شود. ۱۷ تیم حاضر در این رقابت‌ها در ۶ گروه مقدماتی به مصاف یکدیگر می‌روند تا در پایان این مرحله، تیم‌های اول و دوم هر گروه (جمعاً ۱۲ تیم) به مرحله پلی‌آف برای کسب رتبه‌های اول تا دوازدهم صعود کنند که حریفان تیم‌های سرگروه به قید قرعه مشخص می‌شوند. تیم‌های سوم هر گروه نیز در ادامه مسابقات برای جایگاه سیزدهم تا هجدهم به مصاف یکدیگر می‌روند.

تیم‌های ژاپن، ازبکستان و تایلند، چین، قزاقستان و اندونزی، چین‌تایپه، بحرین و مغولستان، قطر، هند و افغانستان، پاکستان، کره‌جنوبی و بنگلادش ۱۸ تیم شرکت کننده در این مسابقات هستند. البته تیم مغولستان که در گروه D مسابقات با تیم‌های چین‌تایپه و بحرین همگروه بود، پیش از شروع مسابقات از حضور در این رقابت‌ها انصراف داد که در نهایت با تصمیم کنفدراسیون والیبال آسیا، این تیم به مبلغ ۲۰ هزار دلار جریمه شد. به این ترتیب این مسابقات با حضور ۱۷ تیم برگزار خواهد شد.

این دوره از مسابقات شاید حساس‌ترین دوره قهرمانی تاریخ آسیا باشد چرا که در بحث صعود تیم‌ها به المپیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

آغاز ماراتن والیبال قاره کهن در ارومیه/ایران و ژاپن مدعی قهرمانی

آغاز رسمی مسابقات با بازی تیم‌های ملی والیبال ژاپن و تایلند آغاز شد

نخستین دیدار بیست و دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا دقایقی بین تیم‌های ملی والیبال ژاپن و تایلند پیش آغاز شده و حدود ۲ هزار تماشاگر در سالن غدیر ارومیه برای تماشای این بازی حضور دارند.

همچنین در دیدار همزمان در سالن سه هزار نفری شهیدان آهن‌دوست ارومیه تیم‌های والیبال چین و هند به مصاف هم رفته‌اند.

مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا با حضور ۱۷ تیم از امروز در ارومیه آغاز شده و تا پنجم شهریور ادامه دارد.

تیم ملی ایران فردا با هنگ‌کنگ بازی خواهد کرد.

برنامه کامل این دوره از رقابت‌ها به شرح زیر است:

روز شنبه ۲۸ مردادماه و در سالن ۶ هزار نفری غدیر، تیم‌های ژاپن و تایلند از ساعت ۱۳:۱۵، قطر و هند از ساعت ۱۶:۱۵، بنگلادش و کره‌جنوبی از ساعت ۱۹:۱۵ به مصاف هم می‌روند.

در سالن ۳ هزار نفری شهیدان آهن دوست نیز تیم‌های اندونزی و چین از ساعت ۱۳:۱۵، هنگ‌کنگ و عراق از ساعت ۱۶:۱۵ باهم رقابت می‌کنند.

قرار بود از ساعت ۱۹:۱۵ نیز تیم‌های چین تایپه و مغولستان به مصاف هم بروند که به دلیل انصراف مغولستان از رقابت‌ها، این مسابقه لغو شد.

روز یکشنبه ۲۹ مردادماه و در دومین روز از رقابت‌ها، تیم‌های ازبکستان و ژاپن از ساعت ۱۳:۱۵، افغانستان و قطر از ساعت ۱۶:۱۵ و تیم ملی جمهوری اسلامی ایران و هنگ کنگ نیز از ساعت ۱۹:۱۵ در ورزشگاه ۶ هزار نفری غدیر به مصاف هم می‌روند.

در سالن ۳ هزار نفری شهیدان آهن دوست نیز تیم‌های قزاقستان و اندونزی از ساعت ۱۳:۱۵، پاکستان و بنگلادش از ساعت ۱۶:۱۵، بحرین و چین‌تایپه از ساعت ۱۹:۱۵ با هم رقابت می‌کنند.

سومین روز از این مسابقات در دوشنبه ۳۰ مردادماه برگزار می‌شود که در این روز نیز تیم‌های تایلند و ازبکستان از ساعت ۱۳:۱۵، کره‌جنوبی و پاکستان از ساعت ۱۶:۱۵ و عراق و جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۱۹:۱۵ در ورزشگاه ۶ هزار نفری غدیر در مقابل هم قرار خواهند گرفت.

در دیگر سالن این رقابت‌ها یعنی سالن ۳ هزار نفری شهیدان آهن دوست نیز تیم‌های چین و قزاقستان از ساعت ۱۳:۱۵، هند و افغانستان از ساعت ۱۶:۱۵ باهم رقابت می‌کنند.

در این ورزشگاه بازی تیم‌های مغولستان و بحرین که قرار بود از ساعت ۱۹:۱۵ برگزار شود، به دلیل انصراف مغولستان لغو شد.

زیرساخت‌های برای میزبانی شایسته ارومیه فراهم است

ورزش و مسابقات ورزشی در سطح قاره‌ای و جهانی به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای اجتماعی جهان محسوب می‌شوندکه در صورت بهره برداری مناسب و برنامه ریزی مدون و اصولی، می‌تواند موجب رونق گردشگری، کشف استعدادها، رشد و توسعه اقتصاد محلی، تبادلات فرهنگی و از همه مهمتر رشد در مسیر هرچه بهتر شدن در آن رشته ورزشی شود.

ارومیه از امروز تاریخ ۲۸ مردادماه تا ۴ شهریورماه میزبان بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی مردان آسیا و با حضور ۱۷ تیم است.

این شهر به عنوان یکی از مهمترین کانون‌های والیبالی آسیا، توانسته با اقدامات خوبی که در حوزه استقبال از مسابقات ۲۰۲۳ انجام داده، توانمندی و شایستگی خود را اثبات و ثابت کند که انتخاب ارومیه با توجه به پیشینه دیرین خود در ورزش محبوب والیبال به هیچ وجه تصادفی نبوده است.

هیئت والیبال آذربایجان غربی به عنوان میزبان اصلی این مسابقات در کنار اداره کل ورزش و جوانان استان و با همراهی استاندار آذربایجان غربی که در دو سال گذشته همیشه حامی و پشتیبان اصلی برگزاری چنین مسابقاتی بوده، امیدوار است با هماهنگی مجموعه‌هایی همچون صداوسیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و شهرداری ارومیه، بهترین میزبانی‌ها را با هدف تکرار اینگونه مسابقات در این شهر ۵ هزار ساله داشته باشد.

آمادگی تمام هتل‌ها برای میزبانی تیم‌های حاضر در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در این راستا با آمادگی کامل در تمامی هتل‌های خود در سطح شهرستان و حتی استان به استقبال مسابقات رفته و در این راستا در محل اقامت تیم‌ها و تماشاگران، تمامی بخش‌های خدماتی اعم از رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، سالن‌های بدن سازی هتل‌ها به صورت تمام وقت خدمات رسانی خواهند کرد.

همچنین بنابر اعلام این اداره کل با توجه به ضرورت در نظر گرفتن ذائقه‌های مختلف ملل، در خصوص منوهای غذا نیز تدابیری اندیشیده و با توجه به ضرورت شناساندن فرهنگ و صنایع دستی استان، محل‌هایی برای عرضه صنایع دستی در هتل‌های اسکان آماده کرده است.

صداوسیما استان نیز با هماهنگی شبکه‌های سراسری با تمامی توان و ظرفیت‌های خود در حوزه‌های مستندسازی، گزارش و پخش زنده مسابقات به موضوع ورود و با هماهنگی هیأت والیبال استان می‌خواهد روزهای خوبی برای والیبال دوستان قاره کهن رقم بزند.

فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در راستای مدیریت رسانه‌ای مسابقات و فراهم کردن بستر مناسب برای خبرنگاران، آماده مستندسازی، ماندگار کردن و پوشش این دوره از رقابت‌ها در رسانه‌های مکتوب و مجازی است.

شاید بتوان متفاوت‌ترین برخورد در استقبال از این دوره مسابقات را متوجه شهرداری ارومیه و کمیته فضای سبز، تبلیغات و حمل و نقل و دبیری این کمیته دانست که با ظرفیت ۳۰۰ نفر از پرسنل میدانی و تجهیزات و ماشین آلات خود و با هزینه کردی نزدیک به شصت میلیارد ریال آماده استقبال از تیم‌های والیبال جهان شرق و والیبال دوستان سراسر کشور شده است.

نصب ۱۲۴ عدد پرچم کشورهای ملل در ارومیه

نصب تعداد ۱۲۴ عدد پرچم‌های مختلف شامل کشورهای ملل، خوشامدگویی و جمهوری اسلامی ایران، رنگ آمیزی جداول ورودی شهر به طول ۱۰۰ کیلومتر، رنگ آمیزی پایه چراغ‌های مسیر تردد به تعداد ۴۰۰ عدد و رنگ آمیزی پل‌های عابر پیاده سطح شهر به تعداد ۱۵ دستگاه از جمله اقداماتی بوده که شهرداری ارومیه انجام داده است.

۲۰ مورد رنگ آمیزی ستون پل‌ها و تقاطع‌های غیرهمسطح، ۲۰۰ مورد رنگ آمیزی پایه پرچم و پایه چراغ‌ها، رنگ آمیزی و آماده سازی سردیس مشاهیر والیبال و المان درنا در مقابل ورزشگاه شش هزارنفری را نیز می‌توان از جمله دیگر اقدامات شهرداری عنوان کرد.

همچنین نصب ۱۸ عدد المان با موضوع والیبال در سطح معابر مختلف شهر با موضوعات مختلفی همچون توپ والیبال، قطار والیبال، پیام والیبالی و المان‌های فلزی والیبال، کاشت ۵۰ هزار بوته گل مختلف در مسیر و ورزشگاه‌های محل برگزاری این رویداد بزرگ، ۵ هزار متر مربع درختکاری و چمن کاری محوطه برگزاری مسابقات، در اختیار گذاشتن ظرفیت تلویزیون‌های شهری، سازه‌های تبلیغاتی و چاپ و نصب بنرهای مسابقات را می‌توان به عنوان نقطه عطفی در استقبال از مهمانان شهرمان قلمداد کرد.

در گزارش عملکرد شهرداری ارومیه تاکنون تحت اختیار گذاشتن ۱۸ دستگاه اتوبوس صفر شهری برای جابجایی تیم‌ها، در اختیار گذاشتن خودروهای استیجاری، تعمیر و تجهیز سرویس‌های بهداشتی سطح شهر و آبخوری‌ها، نصب و راه اندازی ۸۰ عدد پروژکتور روشنایی در سطح معابر اصلی را نیز می‌توان نگارش کرد.

شهرداری ارومیه برای روزهای برگزاری مسابقات نیز علاوه بر آماده باش نیروهای خود در سازمان‌های خدمات رسان، تخصیص اتوبوس‌های شهری رفت و برگشت به محل مسابقات از محلات مختلف و حتی روستاهای بزرگ اطراف و همچنین نصب دو دستگاه تلویزیون بزرگ شهری را در پارک استقلال واقع در منطقه سه و ائللرباغی در منطقه یک را به امید برآورده کردن انتظارات تیم‌ها و هواداران و با آرزوی قهرمانی تیم ملی در قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳ عملیاتی کرده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/28 02:54 ب.ظ | دفعات بازدید: 3427 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot