ARAZKHABAR.IR

کشاورزان چشم انتظار مساعدت سازمان هواپیمایی


کشاورزان چشم انتظار مساعدت سازمان هواپیمایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: هواپیماهای باری به کمک صادرات محصولات هسته دار استان می آیند.

رسول جلیلی امروز در نشست خبری بااصحاب رسانه که در سالن جلسات سازمان برگزار شد، افزود: کمبود کامیون های یخچال دار در استان باعث به وجود آمدن مشکلاتی در صادرات محصولات هسته دار از جمله هلو و شلیل شده که طبق پیگیری های سازمان و استانداری به زودی هواپیماهای باری از مبدا فرودگاه ارومیه به مقصد کشورهای هدف دراختیار سازمان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در سال جاری پیش بینی شده ۲۳۹ هزار تن گوجه فرنگی در استان تولید شود، خاطر نشان کرد: از این میزان تولید پیش بینی شده ۱۲۰هزارتن مصرف خانگی و ۱۱۹هزار تن به کارخانجات استان برای تولید رُب منتقل شود.

جلیلی بااشاره به اینکه برآورد شده امسال ۶ میلیون و ۸۰۰هزار تن محصول کشاورزی در آذربایجان غربی تولید شود، تصریح کرد: در سال جاری در صادرات گیلاس، آلبالو و زرد آلو موفق عمل کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۳۶۶ پروژه قابل افتتاح با اعتبار ۱۱۵ میلیارد تومان در استان افتتاح می شود، تصریح کرد: افتتاح ۱۰۰۰هکتار آبیاری تحت فشار، افتتاح خط تولید باک نشا با ظرفیت ۱۰ میلیون تن نشا در سال، سه مورد گلخانه هیدروپونیکی، احداث و نوسازی ۲۵ واحد دامی و یک کارخانه تولید خوراک دام از جمله این طرح ها است.

 

 


برچسب ها:

تاریخ: 1399/06/02 01:09 ب.ظ | دفعات بازدید: 178 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot