ARAZKHABAR.IR

مصرف گاز در آذربایجان غربی رکورد زد


مصرف گاز در آذربایجان غربی رکورد زد مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی از مصرف بی سابقه گاز در استان خبرداد و گفت: در روز ۴ بهمن ۲۹ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۵۸۷ مترمکعب گاز در آذربایجان غربی گاز مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مصرف گاز در استان پس از چهارم بهمن، همچنان در همان حول و حوش بیش از ۲۹ میلیون مترمکعب است، تاکید کرد: مصرف بهینه باید در اولویت هم استانی‌ها باشد تا بتوانیم پیک مصرفی کنونی را بدون افت و حتی قطعی احتمالی سپری کنیم. 

علیرضا شیخی گفت: با توجه به بارش‌های هفته گذشته و افت دمای شدیدی که در استان به وجود آمد، مصرف گاز از اول بهمن‌ماه روز به روز افزایش یافت تا اینکه در روز چهارم بهمن به رکورد بی‌سابقه ۲۹ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۵۸۷ متر مکعب رسید.

وی با اعلام اینکه تاکنون چنین رکورد مصرفی در آذربایجان‌غربی نداشته‌ایم، افزود: این رقم هشدارآمیزی است که باید کنترل شود تا به مرحله بحران نرسد.

شیخی در ادامه به رکورد مصرفی سال گذشته آذربایجان‌غربی در روز هفتم بهمن‌ماه با میزان ۲۵ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۳۲۵ مترمکعب اشاره کرد و گفت: قسمتی از این افزایش مصرف گاز طی سال‌جاری با توجه به توسعه گازرسانی در استان طبیعی است اما نه به میزانی که اکنون به آن رسیده‌ایم.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت : رعایت مصرف بهینه از سوی هم‌استانی‌ها یک ضرورت است تا میزان مصرف فعلی را کاهش داده و از مرز هشدار دور نگه داریم.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/11/06 05:49 ب.ظ | دفعات بازدید: 160 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot