ARAZKHABAR.IR

صیانت از قوانین مصوب و نظارت بر انتخابات از وظایف نهاد مقدس شورای نگهبان است.


صیانت از قوانین مصوب و نظارت بر انتخابات از وظایف نهاد مقدس شورای نگهبان است. صیانت از قوانین مصوب و نظارت بر انتخابات از وظایف نهاد مقدس شورای نگهبان است.

قنبر کریم نژاد امروز ۲۳ تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت چهلمین سالروز تاسیس نهاد مقدس شورای نگهبان که در سالن جلسات دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان برگزارشد، ضمن تبریک این روز بااشاره اهمیت وجودی شورای نگهبان گفت: با بیان اینکه در سراسر دنیا هر کشوری که قانون اساسی دارد، نهادی را به منظور صیانت از قانون اساسی ایجاد کرده وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز به فرمان امام راحل نهاد شورای نگهبان برای صیانت از قانون اساسی در کشور ایجاد شد.

وی با بیان اینکه مولفه های جمهوریت و اسلامیت ضرورت اهمیت بر صیانت از قوانین را بیش از سایر کشورها نشان می دهد، اظهار کرد:  صیانت از قوانین مصوب و نظارت بر انتخابات از وظایف نهاد مقدس شورای نگهبان است.

وی با بیان اینکه در استان، ۲میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر حائز شرایط رای دادن در مجلس یازدهم بودند، گفت: برای انتخابات مذکور ۲۱۱۷ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در استان در نظر گرفته شده بود که ۱۰ ‌هزار ناظر در شبکه نظارت به برگزاری انتخابات اشراف و نظارت کامل داشتند و ایشان اضافه کردند که    تاکنون ۳۱ انتخابات سراسری در کشور برگزار شده است،اظهار کرد: با احتساب انتخابات میان دوره ای بیش از ۴۰ انتخابات در طول چهل سال انقلاب برگزار شده است.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی رتبه ۱۲ را در میزان مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم کسب کرده است.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1399/04/23 10:59 ق.ظ | دفعات بازدید: 102 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot