ARAZKHABAR.IR

شهرستان پلدشت قطب کشت بادام زمینی در آذربایجان غربی


شهرستان پلدشت قطب کشت بادام زمینی در آذربایجان غربی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال ۲۷ هکتار از اراضی شهرستان پلدشت به زیر کشت بادام زمینی رفته که بیشترین سطح زیر کشت استان را به خود اختصاص داده است.

علی عیدی افزود: امسال در کل استان علاوه بر شهرستان پلدشت ، در سطح یک هکتار نیز این محصول در شهرستان شاهین دژ کشت شده است که از مجموع ۲۸ هکتار مزرعه بادام زمینی کشت شده در سطح استان ، پیش بینی می شود بیش از ۶۰ تن محصول برداشت شود.

عیدی تصریح کرد: میانگین تولید بادام زمینی در این مزارع ۲ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم در هر هکتار برآورد شده است و این محصول در اردیبهشت ماه زیر کشت رفته و درآبان ماه نیز برداشت می شود.

وی ادامه داد: نوع بذر مصرفی در مزارع از ارقام n۷ ترکیه، رقم گلی و رقم مغان هست که امسال محصول تولیدی در سر مزارع به قیمت ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان به فروش رسید.

عیدی اضافه کرد: این محصول از لحاظ فنی و تخصصی در تناوب با غلات قرار گرفته و به اصلاح و بهبود حاصلخیزی خاک نیز کمک قابل توجهی می‌کند و درآمد خوبی را نیز عاید کشاورزان می‌کند.

 به گزارش آرازخبر، مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، توسعه مکانیزاسیون و افزایش صنایع تبدیلی را از راهکارهای موثر در ارتقای کمی و کیفی تولید این محصول دانست و افزود: کشت مکانیزه بادام زمینی بخاطر کاهش هزینه‌ها، استفاده مناسب از زمین، سهولت کار و بهره‌وری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/09/03 07:07 ب.ظ | دفعات بازدید: 129 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot