ARAZKHABAR.IR

دشمنان می خواهند تا امام (ه) و مکتب ایشان تحریف شود


دشمنان می خواهند تا امام (ه) و مکتب ایشان تحریف شود آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دشمنان براین مسأله تمرکز کرده‌اند تا امام (ه) و شخصیت و مکتب ایشان فراموش و تحریف شود جون امام خمینی (ره) و مکتب و اندیشه‌های وی دشمنان را به لرزه انداخت و هیبت و همینه آنان را در هم شکست.

 حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: اندیشه‌ها و مکتب امام خمینی (ره) باید برای نسل آینده تبیین شود

وی اظهار کرد: جهان این ظرفیت را دارد که جای ظالم و مظلوم را عوض کنند و شیطان این قدرت را دارد که افکار عمومی را عوض و شخصیت‌ها را تحریف کند و لازم است از مکتب و اندیشه و این خصوصیات امام (ره) مواظبت شود.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه بنیان گذار جمهوری اسلامی شخصیتی جامع داشتند افزود: ایشان سیاستمدار، عارف، مجاهد وفقیه بودند و در دشمن شناسی و ساده زیستی الگویی منحصر بفرد هستند.

حجت الاسلام قریشی با اشاره سالروز قیام ۱۵ خرداد مردم ایران نیز بیان کرد: در این روز امام خمینی (ره) تبعید شدند و بسیاری از مردم در این روز که بیش از ۱۵ هزار نفر بودند توسط دژخیمان پهلوی به قتل رسیدند که یاد و خاطره آنان را هم گرامی می‌داریم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به آغاز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب لازم است در محیط کار و مجلس سرلوحه کار نمایندگان در مجلس جدید باشد.

وی اظهار کرد: تعامل قوای سه گانه استان نیز باهم از ملزومات یک مجلس انقلابی است و نباید فراموش شود که مجلس نمونه فضائل اخلاقی امت اسلامی است.

حجت الاسلام قریشی گفت: همه مسؤولان و شورای نگهبان توجه کنند که به افرادی که به فرمایشات و مطالبات رهبر انقلاب توجه نمی‌کنند صلاحیت داده نشود.

وی با انتقاد از راکد ماندن عملیات اجرایی برخی پروژه‌های عمرانی و گردشگری و زیربنایی در استان از دهه ۷۰ تاکنون بیان کرد: طرح میدان امام (ره) از سال ۱۳۷۳، طرح گردشگری تله کابین ارومیه، طرح پل آذربایجان و چندین طرح دیگر سالهاست ناتمام مانده و به عنوان یک مطالبه مردمی لازم است در اسرع وقت به تکمیل آنها توجه شود.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به اجرای طرح نور در استان گفت: لازم است هم خودمان و همه مسؤولان نظام که وظیفه قانونی دارند به امر به معروف و نهی از منکر اهتمام جدی داشته باشند و طرح نور به درستی در استان پیاده شود.

در پایان آئین عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد نمازگزاران در حمایت از مردم فلسطین و غزه و رفح راهپیمایی کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/11 01:31 ب.ظ | دفعات بازدید: 1715 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot