ARAZKHABAR.IR

توسعه آذربایجان غربی به صورت پایدار و هم تراز نیست


توسعه آذربایجان غربی به صورت پایدار و هم تراز نیست نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه در سراسر استان به صورت پایدار و هم تراز رخ نداده است.

حجت اسلام سید سلمان ذاکر اظهار داشت: برنامه ریزی برای محرومیت زدایی از مناطق دور افتاده استان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی بر توزیع عادلانه امکانات تاکید کرد و گفت: متاسفانه توسعه در سراسر استان به صورت پایدار و هم تراز رخ نداده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید هر چه سریع تر اقدامات لازم برای رونق تولید و ایجاد اشتغال به ویژه در بخش کشاورزی عملیاتی شود.

ذاکر نقش بنگاه های اقتصادی استان در بازار سرمایه را مورد اشاره قرار داد و افزود: واحدهای آذربایجان غربی به سبب عملی نشدن برخی تفاهم نامه ها حضور کمرنگی در بازار سرمایه دارند.

وی خواستار توجه جدی مسوولان استانی به رونق واحدهای تولیدی شدند و گفت: امیدواریم به همت مسوولان واحدهای راکد استان به رونق در تولید برسند.

رییس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی همچنین یاد آور شد: تبدیل شدن نقد به تهمت و فحش نه تنها نقد تلقی نمی‌شود بلکه براساس قانون مجازات اسلامی، جرم محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدسلمان ذاکر اظهار داشت: اسلام و قانون مجازات اسلامی هرگز اجازه توهین و فحش به اشخاص را نداده و نخواهد داد.

وی افزود: نقد منتهی به تهمت جایی در سیاست‌های کلی نظام نداشته و قوانین مجازات اسلامی نیز این چنین اجازه‌ای را برای دیگران قایل نشده است.

رییس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی ادامه داد: چه‌ بسا تخریب‌ها و تهمت‌های صورت گرفته می‌تواند موجب سوء استفاده دشمنان شده و زمینه بهره‌برداری آنان از فضای موجود را فراهم کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که ابزارهای مختلفی چون ‌تذکر، سوال، تحقیق و تفحص برای نظارت در اختیار مجلس وجود دارد نباید از مواردی مانند تهمت و اهانت استفاده شود که در شان کارگزاران یک کشور اسلامی نیست.

حجت‌الاسلام ذاکر با بیان اینکه نظارت جدی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نباید جای خود را به فحش و تهمت بدهد، افزود: رییس جمهوری و وزرا نیز کارآمدی خود را باید بالا ببرند چرا که وضعیت معیشتی به مردم فشار آورده است.

وی اضافه کرد: این نکته نیز فراموش نشود زیرا نظارت‌های دیگری وجود دارد که می‌تواند به نفع جامعه باشد چنانکه سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات هرکدام می‌توانند با مشاهده کوتاهی‌های صورت گرفته برخوردهای لازم را انجام دهند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/08/05 10:06 ق.ظ | دفعات بازدید: 66 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot