ARAZKHABAR.IR

بحث خود کفایی در اشتغال هدف اصلی کمیته امداد است


بحث خود کفایی در اشتغال هدف اصلی کمیته امداد است مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌‌غربی گفت: 120 نوع خدمت در کمیته امداد انجام میدهیم وعمده ترین آن بحث خودکفایی مدد جویان است که به دلیل مشکلات کرونا به کندی پیش میرود.

عزیز سهندی افزود :اقدامات انجام شده از طرف این نهاد بیشتر در روستا ها متمرکز شده است به طوری که 65 درصد کارهای انجام شده در مناطق روستایی بوده است

او اضافه کرد: 810 میلیارد تومان مجموع  بودجه کمیته امداد استان آذربایجان غربی میباشد که کل این رقم را 300 میلیار از طرف بودجه دولتی, 255 میلیارد تومان از طرف خیرین و250 میلیارد تومان تهسیلات بانکی می باشد.

سهندی اظهار کرد :70 درصد بودجه این مجموعه صرف ازدواج و تامین جهزیه برای نو عروسان  و درمان افراد تحت پوشش قرار میگیرد.

وی بیان کرد:در بحث کرونا 100 نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد بر اثر این بیماری فوت کردند که برای افراد تحت پوشش خانواده 5 ملیون و مبلغ 10 ملیون برای سرپرست خانواده 10 میلیون پرداخت شده است.

عزیز سهندی گفت :با شعار جشن نیکو کاری برای همه روش‌های نوین مشارکت در این آیین معنوی در استان اعلام شده و نیازهای امسال متفاوت از نیازهای سال های گذشته است و امسال اقلام مورد نیاز گوشی و تبلت می باشد.

او افزود:در بحث گمک های خیرین نسبت به پارسال 84 درصد افزایش را نسبت به اسفند سال گذشته داشتیم و صدقات نیز طی 6 ماه  گذشته با رشد 10 درصدی همراه بود و در این مدت 30 هزار خانواده نیز تحت پوشش کمیته انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی قرار گرفته اند.و 200 هزار خانواده در انتظار پیوستن به کمیته انقلاب اسلامی قرار دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/12/10 01:32 ب.ظ | دفعات بازدید: 147 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot