ARAZKHABAR.IR

امید بارش برف در آذربایجان غربی


امید بارش برف در آذربایجان غربی رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: اواخرهفته جاری، انتظار کاهش آلودگی در استان وجود دارد و روزهای پنجشنبه و جمعه نیز بارش برف دور از انتظار نیست.

به گزارش آراز خبر:رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت : به علت وجود امواج پرفشار، سکون و پایداری در جو آذربایجان غربی از ۲ هفته قبل ایجاد شده که این روند تا چهارشنبه ادامه دارد.

وی گفت: نوع مخاطره افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌ها در همه مناطق استان به ویژه شهرهای پرجمعیت است و اثر مخاطره پتانسیل افزایش شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی توصیه کرد: شهروندان به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی و کاهش آلاینده ها و عدم تردد غیرضروری سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی و نیز اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توجه لازم را داشته باشند.

صابری با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان ماکو با دمای منفی ۱۵ درجه سانتی گراد سردترین شهر استان بود، گفت: در این مدت، دمای هوای ارومیه نیز به منفی ۹ درجه سانتی گراد در سردترین ساعات رسید.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1399/10/23 05:36 ب.ظ | دفعات بازدید: 159 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot