ARAZKHABAR.IR

احتمال اعمال محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی


احتمال اعمال محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت: کم کاری دستگاه‌های نظارتی باعث شده تا بیماری کرونا در استان روند افزایشی به خود بگیرد و تداوم این وضعیت باعث اعمال محدودیت‌های کرونایی خواهد شد.

 محمدمهدی شهریاری عصر روز شنبه در شصت و نهمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا با قدردانی از تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه مردم در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک کم توجه شده اند گفت: کم کاری دستگاه‌های نظارتی و نیز عدم رعایت الزامات بهداشتی باعث شده تا بیماری کرونا در استان روند افزایشی به خود بگیرد و تداوم این وضعیت باعث اعمال محدودیت‌های کرونایی خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی گفت:برای کنترل روند بیماری کرونا پیشنهاد ایجاد محدودیت‌های یک هفته‌ای برای برخی صنوف و فعالیت‌ها به وزارت کشور ارسال شده که با تایید کمیته امنیتی و انتظامی و وزارت بهداشت به زودی عملیاتی می‌شود.

شهریاری افزود: اگر مردم رعایت نکنند و دستگاه‌های نظارتی اهتمام جدی نداشته باشند به جهت فرا رسیدن فصل سرما آمار مبتلایان و مرگ‌های ناشی از کرونا افزایش خواهد یافت.

او  همکاری گسترده مردم، نظارت جدی فرمانداران و دستگاه‌های متولی را لازمه شرایط جدید کرونایی در استان دانست.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حساسیت‌های اجتماعی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تصریح کرد: باید بر روند اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس نظارت جدی وجود داشته باشد و اگر مدرسه‌ای اهتمام جدی را نداشته باشد تعطیل می‌شود.

شهریاری افزود: باید مدارس برای فراگیری آموزش‌ها محیطی سالم و کم دغدغه باشند. نوسازی مدارس موظف است با همکاری فرمانداری‌ها نسبت به احصای کمبود‌های بهداشتی مدارس اقدام نمایند تا سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تامین آن‌ها اهتمام نماید.

او در ادامه روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات را قابل قبول ندانست و گفت: دستگاه‌های اجرائی باید در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی الگو باشند.

مقام عالی استان همچنین به لزوم همکاری همه ظرفیت‌ها برای کنترل بیماری کرونا تاکید کرد و افزود: در صورت نیاز باید بیمارستان‌های بخش خصوصی نیز نسبت به پذیرش بیماران کرونایی اقدام نمایند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/07/06 10:19 ق.ظ | دفعات بازدید: 62 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot