ARAZKHABAR.IR

ابتلای اکثر سالمندان یکی از آسایشگاههای ارومیه به کووید ۱۹ صحت ندارد


ابتلای اکثر سالمندان یکی از آسایشگاههای ارومیه به کووید ۱۹ صحت ندارد مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: تنها ۷ نفر از سالمندان حاضر در یکی از مراکز نگهداری سالمندان ارومیه به کرونا مثبت مبتلا هستند.

سعید فریور در خصوص انتشار خبر ابتلای اکثر سالمندان، یکی از آسایشگاههای ارومیه به کوووید ۱۹ در فضای مجازی افزود: به محض گزارش ابتلای یک نفر از سالمندان مقیم در این مرکز به کووید ۱۹، اداره کل بهزیستی استان با همکاری معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به غربالگری کامل سالمندان و پرسنل مرکز نمود.

وی ادامه داد: با توجه به نتایج غربالگری در نوبت اول، ۱۵ نفر و در نوبت دوم ۱۳ نفر از سالمندان مورد تست کرونا قرار گرفتند که ۷ نفر از ۱۵ نفر کرونا مثبت و ۸ نفر کرونا منفی تشخیص داده شدند که افراد کرونا مثبت جهت بستری به بیمارستان طالقانی منتقل شدند و افراد با نتیجه منفی جهت قرنطینه و نگهداری به مرکز برگشت داده شدند.

 به نقل از روابط عمومی این اداره کل در استان فریور تصریح کرد: جواب ۱۳ نفر (تست شده در نوبت دوم) هنوز مشخص نشده است و در مرکز قرنطینه می باشند. مدیرکل بهزیستی استان بابیان اینکه هیچ یک از کارکنان مرکز تا به حال به کووید ۱۹ مبتلا نشده است، اظهار کرد: از ۳۹ نفر سالمند مقیم در مرکز فقط ۷ نفر دارای نتیجه تست مثبت قطعی هستند که در حال حاضر تحت بستری و درمان در بیمارستان هستند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1399/04/18 12:50 ب.ظ | دفعات بازدید: 110 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot