ARAZKHABAR.IR

آغاز سالی نکو برای ورزش آذربایجان‌غربی در بهار ۱۴۰۳


آغاز سالی نکو برای ورزش آذربایجان‌غربی در بهار ۱۴۰۳ آراز خبر- ورزش آذربایجان غربی در نیمه نخست بهار امسال وضعیت بسیار خوبی را سپری کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک پاریس توسط بانوی ارومیه ای، مدال های خوش رنگی نیز توسط ورزشکاران این استان برای ایران اسلامی به ارمغان آمد.

ایرنا نوشت، ورزش آذربایجان غربی در سال های اخیر همواره روند رو به رشد و قابل افتخاری را طی کرده و علاوه بر کسب میزبانی های مختلف از مسابقات جهانی، آُسیایی و بین المللی، ورزشکاران این استان نیز افتخارآفرینی های زیادی داشته اند.

در نیمه نخست بهار امسال نیز ورزشکاران آذربایجان غربی، افتخارات زیادی کسب کردند که مدال آوری در عرصه های مختلف و کسب سهمیه المپیک توسط بانوی ورزشکار ارومیه ای که اولین سهمیه بانوان استان در دوره های مختلف المپیک نیز به شمار می رود، از جمله آنهاست.

کسب سهمیه المپیک برای بانوی جوان ارومیه ای

«فاطمه مجلل» ورزشکار شایسته ارومیه ای که در رشته قایقرانی فعالیت دارد، در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس که در کره جنوبی برگزار شد، در رشته روئینگ تک‌نفره بانوان در فینال مسابقات سوم شد و با کسب مدال برنز سهمیه المپیک قایقرانی ایران را به نام خود سند زد.

این ورزشکار جوان در دیدار نهایی با حریفانی از ویتنام، فیلیپین، ژاپن، ازبکستان و سنگاپور رقابت کرد و با زمان ۷:۳۷.۰۷ دقیقه به عنوان قایق سوم از خط عبور کرد.

با کسب این مدال، علاوه بر اینکه امسال هم آذربایجان غربی صاحب نماینده در المپیک شد، نخستین بانو از این استان در رقابت های المپیک شرکت خواهد کرد که خود نوید روزهای بسیار خوبی برای ورزش استان می دهد.

پیش از این، آذربایجان غربی در دوره های مختلف و در رشته های گوناگون از جمله والیبال، شمشیربازی و برخی رشته های دیگر در المپیک نماینده داشت ولی مجلل اولین بانویی است که از این استان پا به رقابت های المپیک می گذارد.

این ورزشکار ارومیه ای، در رقابت های آسیایی نیز خوش درخشید و مدال نقره این رقابت ها را کسب کرد و امید می رود در المپیک تابستانی امسال نیز نتایج درخشانی از این جوان شایسته ببینیم.

عضویت در تیم ستارگان هندبال ساحلی جهان

آغاز سالی نکو برای ورزش آذربایجان‌غربی در بهار ۱۴۰۳/ از کسب سهمیه المپیک تا مدال آوری

همچنین در اوایل فروردین امسال، هندبالیست ساحلی ارومیه ای به تیم ستارگان این رشته دعوت شد.

علی حیدریان بازیکن ارومیه ای تیم ملی هندبال ساحلی ایران در نمایش این رشته ورزشی در کنار ستارگان دیگر جهان در حاشیه بازی های المپیک پاریس شرکت خواهد کرد.

مدال نقره ورزشکار ارومیه ای در دوو میدانی جوانان آسیا

آغاز سالی نکو برای ورزش آذربایجان‌غربی در بهار ۱۴۰۳/ از کسب سهمیه المپیک تا مدال آوری

مهدی هفت چشمه پرتابگر جوان ارومیه ای موفق شد که در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا به مدال نقره پرتاب چکش دست یابد.

این جوان ارومیه ای در این رقابت ها، چکش را ۶۶ متر و ۶۴ سانتی متر پرتاب کرد و فقط با ۶ سانتی متر اختلاف با نفر اول، به مدال نقره رسید.

فوتسالیست ارومیه ای در جمع تیم قهرمان آسیا

آغاز سالی نکو برای ورزش آذربایجان‌غربی در بهار ۱۴۰۳/ از کسب سهمیه المپیک تا مدال آوری

تیم ملی فوتسال کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند توانست با پیروزی بر همه حریفان، قهرمانی این مسابقات را به دست آورد.

در این رقابت ها که حریفان سرسختی نیز حضور داشتند، سالار آقاپور بازیکن شایسته ارومیه ای نیز در ترکیب تیم ملی ایران حضور داشت و بازی های جذابی نیز از خود به نمایش گذاشت.

دعوت از پنج بازیکن ارومیه ای در فهرست نهایی تیم ملی ایران برای حضور در لیگ ملت های والیبال

آغاز سالی نکو برای ورزش آذربایجان‌غربی در بهار ۱۴۰۳/ از کسب سهمیه المپیک تا مدال آوری

در جمع بازیکنان نهایی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران برای حضور در لیگ ملت های امسال که توسط مربی جدید تیم ملی «پائز» ارائه شده، نام پنج بازیکن ارومیه ای دیده می شود.

محمدرضا حضرت پور، مبین نصری، محمد ولی زاده، میثم صالحی و مرتضی شریفی پنج بازیکنی هستند که از ارومیه در تیم ملی والیبال حضور دارند.

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی دریاچه ارومیه

آغاز سالی نکو برای ورزش آذربایجان‌غربی در بهار ۱۴۰۳/ از کسب سهمیه المپیک تا مدال آوری

در نیمه دوم فروردین امسال بود که جشنواره فرهنگی ورزشی دریاچه ارومیه بر ساحل این دریای نیلگون برگزار شد و خیل زیادی از مردم ارومیه و دیگر شهرهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در آن حضور یافتند.

در این جشنواره فرهنگی ورزشی، برنامه های متنوع و زیادی به اجرا درآمد که برگزاری مسابقات قایقرانی دریاچه ارومیه از جمله آنها بود؛ در این رقابت نیز به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/12 04:38 ب.ظ | دفعات بازدید: 1801 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot