ARAZKHABAR.IR

اولین نشست رابطین خبری شورای اطلاع رسانی آذربایجان غربی برگزار شد


اولین نشست رابطین خبری شورای اطلاع رسانی آذربایجان غربی برگزار شد صبح امروز اولین نشست رابطین خبری شورای اطلاع رسانی آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش آرازخبر، حجت الاسلام ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی و دبیر شورای اطلاع رسانی استان در اولین نشست رابطین خبری شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: عمده اهدافی که در شوراری اطلاع رسانی دنبال می شود سیاست گذاری در افکار عمومی می باشد.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد مطالب مهم و اساسی استان در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و... به درستی انعکاس یابد.

حجت الاسلام خدایاری ادامه داد: راهبری رسانه ها و راهبری افکار عمومی توسط رسانه ها و جریان سازی و هدایت افکار عمومی در راستای همگرایی پیگیری می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: انسجام بین خبرگزاری ها مدنظر قرار دارد در حال حاضر ۱۶ خبرگزاری در استان وجود دارد که از امکانات دولتی استفاده می کنند اما هماهنگی لازم بین آن ها وجود ندارد و می توان گفت که فقط ۴ خبرگزاری فعال می باشد.

وی ابراز داشت: تعیین خط مشی در حوزه انتخابات از جمله ثبت نام و تایید صلاحیت ها مدنظر قرار دارد به طوری که شاهد تحلیل های نادرست نتایج انتخابات نباشیم در این راستا رسانه ها باید یک راهبرد استراتژیک داشته باشد.

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان غربی، یوسف پیربوداقی نیز در این جلسه با بیان اینکه به صورت کلی سه محور در شورای اطلاع رسانی مدنظر قرار دارد، گفت: حفظ جایگاه واقعی وزارت ارشاد در حوزه اطلاع رسانی و خبر به عنوان محور اول مطرح می باشد.

وی ادامه داد: محور دوم که در شورای اطلاع رسانی مدنظر هست حفظ جایگاه روابط عمومی ها و ارزش دادن به این جایگاه می باشد و جایگاه روابط عمومی ها نه تنها به عنوان ابزار خبرنویسی بلکه به عنوان مدعی العموم جامعه و افکار عمومی باید حفظ و احیا شود.

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان غربی یادآور شد: محور سوم مدیریت حواشی بمباران های خبری در شرایط عام و به خصوص در شرایط خاص می باشد.

وی در پایان تصریح کرد: خانه مطبوعات استان به عنوان یکی از تشکل های رسمی و شناخته شده اطلاع رسانی و خبر در حوزه آموزش و ساماندهی از هر گونه همکاری با این مجموعه دریغ نخواهد کرد.تاریخ: 1398/10/01 12:15 ب.ظ | دفعات بازدید: 698 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot