ARAZKHABAR.IR

بهره برداری از پروژه تقاطع آذربایجان در ارومیه تا آخر آذرماه سالجاری


بهره برداری از پروژه تقاطع آذربایجان در ارومیه تا آخر آذرماه سالجاری سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: پروژه تقاطع آذربایجان در ارومیه تا آخر آذرماه سالجاری آماده بهره برداری می شود.

به گزارش آرازخبر، حسین پناهی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته بسیج به اتفاقات اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: مردم شهر ارومیه در بحث مطالبه گری از دولت در راستای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و نگرانی ها در ارتباط با گرانی های ناشی از آن در تجمع اعتراضی حضور یافته و اعتراض خود را اعلام نمودند.
وی ادامه داد: بعد از ورود افراد اغتشاشگر و فتنه گر مردم مسیر خود را از آشوبگران جدا کردند و مطالبات خود را از راه درست آن مطرح کردند و از مردم شریف ارومیه تقدیر و تشکر می شود که همگام و همسو با سایر شهرها وارد عرصه شدند و در راستای حمایت از امنیت و اقتدار کشور اعلام آمادگی کردند.
وی با بیان اینکه با وجود پیچیدگی های طرح مرمت و جداره سازی خیابان امام 1 در برنامه مدیریت شهری قرار گرفت و در این راستا همکاری های لازم با میراث فرهنگی صورت می گیرد، ادامه داد: اقدامات و مطالعات خوبی در راستای تقویت وضعیت فعلی خیابان امام ۲ انجام گرفته شده و مطالعات طرح آن به اتمام رسیده است. وی ادامه داد: هم‌اکنون نسبت مالکیت زمین‌های آن منطقه، ۵۱ درصد از آنِ ارتش و ۴۹ درصد از آنِ شهرداری است و هم‌اکنون نیز وجود معارض‌های شخصی، سبب شده که در آن زمین‌ها مشکلاتی به وجود آید.
پناهی با بیان اینکه مطالعه تراموای شهری انجام گرفته و برنامه ریزی برای اجرای آن در حال انجام است، یادآور شد: تلاش مدیریت شهری برای کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر ارومیه و اجرای پیاده روسازی خیابان امام بخش از مطالبات مدیریت شهری است.
وی با تاکید بر اینکه فاصله ای بین مردم و نمایندگان شورای اسلامی شهر ارومیه وجود ندارد، یادآور شد: تمامی موضوعات در ارتباط با اصلاح قیمت بنزین با موافقت و قبول سران سه قوه اجرایی شد و ما با هنوان نمایندگان مردم مطیع امر مقام معظم رهبری هستیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه در خصوص روند عملیات اجرایی پروژه آذربایجان، اعلام کرد: چندین مرتبه وعده اتمام و افتتاح این پروژه داده شده و متاسفانه وعده های داده شده عملیاتی و اجرایی نشد و طبق آخرین وعده پروژه آذربایجان تا آخر آذرماه سالجاری به بهره برداری می رسد.
پناهی با اعلام اینکه 4 پارک از جمله پارک دادگستری، سلامت، میرداماد و شهریار در شهر ارومیه آماده بهره برداری است، ابراز داشت: 3 هزار و 880 مترمربع پیاده روسازی، 11 هزار و 884 متر جدول گذاری و 353 هزار و 152 مترمربع آسفالت و مرمت در شهر ارومیه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه امروز شوراها از جایگاه واقعی خود برخوردار نیستند، تصریح کرد: شوراهای شهر از اختیارات قانونی لازم برخوردار نبوده و نوع دیدگاه نمایندگان مجلس این است که اگر اختیارات به شوراهای شهر واگذار شود ، از اختیارات نمایندگان مجلس کاسته خواهد شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: گام های اساسی در راستای ایجاد و احداث سرویس های بهداشتی در سطح شهر برداشته شده و۱۴ باب سرویس بهداشتی در ۱۰۶ چشمه از سوی شهرداری در سطح شهر در حال اجرا است.تاریخ: 1398/09/05 01:30 ب.ظ | دفعات بازدید: 2815 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot