ARAZKHABAR.IR

۶۰ نهالستان در آذربایجان غربی مجوز فعالیت دریافت کردند


۶۰ نهالستان در آذربایجان غربی مجوز فعالیت دریافت کردند معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۶۰ نهالستان در استان مجوز فعالیت از سازمان جهاد کشاورزی را دریافت کرده اند.

به گزارش آرازخبر، اکبر کرامتی اظهارداشت: ۶۰ نهالستان دراستان مجوز فعالیت از سازمان جهاد کشاورزی را دریافت کرده اند که در حال حاضر ۴۶ واحد از این نهالستان ها ، نهال آماده فروش برای باغداران استان را دارند.

کرامتی خاطرنشان کرد: این نهالستان‌ها علاوه بر تامین نهال‌های مورد نیاز باغداران استان، بخشی از نهال‌های تولیدی خود را برابر ضوابط قرنطینه و بهداشت گیاهی به سایر استانهای کشور فرستاده و قسمت زیادی را نیز به کشورهای عراق و جمهوری آذربایجان صادر می‌کنند.

وی ادامه داد: این نهالستان‌ها در تولید ارقام مختلف نهال‌هایی با پایه بذری و پایه‌های رویشی درختان دانه‌دار از جمله سیب، گلابی و درختان هسته‌دار مانند هلو، شلیل، گیلاس، آلبالو و بادام با تولیدکنندگان برتر کشور رقابت دارند.

کرامتی خاطر نشان کرد: کشاورزان در خرید نهال به برچسب و لیبل نهال دقت کرده و نهال خود را با فاکتور رسمی از محل نهالستانهای مجوز دار تهیه نمایند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود : تهیه هر گونه نهال از مراکز غیر مجاز و دپو شده علاوه بر عدم اطمینان از اصالت پایه و پیوندک می تواند در بلند مدت هزیده های مازاد بر باغدار تحمیل نموده و هدف نهایی حاصل نگردد.

وی همچنین تاکید کرد: افراد در جابه جایی نهال از استان به سایر استانها با مراجعه به مدیریت حفظ نباتات استان نسبت به اخذ گواهی بهداشت نباتی افدام کنند.

وی ادامه داد:  در ایام تعطیلات عید نوروز در کلیه گمرکات استان همکاران قرنطینه نباتی  مدیریت حفظ نباتات جهت ارائه خدمات در قالب صادرات ، واردات و ترانزیت محموله های کشاورزی در آماده باش کامل هستند و حضور مستمر خواهند داشت .


برچسب ها: نهالستان مجوز

تاریخ: 1398/12/17 10:50 ق.ظ | دفعات بازدید: 3453 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot