ARAZKHABAR.IR

۵ شمشیر آذربایجان‌غربی به مسابقات بین‌المللی شمشیر بازی اعزام می شوند


۵ شمشیر آذربایجان‌غربی به مسابقات بین‌المللی شمشیر بازی اعزام می شوند دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی از اعزام پنج شمشیر باز استان به مسابقات بین المللی شمشیر بازی خبر داد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،علی نجف زاده بیان کرد: پنج شمشیرباز استان در قالب تیم‌های ملی به مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در ازبکستان و جام جهانی مجارستان اعزام خواهند شد.

نجف زاده افزود: "سیدعلی پاکدامن" شمشیرباز ملی پوش استان بعد از حضور اردوی هشت روزه در تهران به همراه پنج شمشیرباز دیگر اسلحه اپه، قرار است ۲۴ اسفند ماه تا یک فروردین در مسابقات جام جهانی مجارستان حضور یابد و در صورت به دست آوردن امتیازات لازم در این رقابت و مسابقات پیش رو، جواز حضور در المپیک ۲۰۲۴ را کسب خواهندکرد.

وی افزود: در دوره گذشته پاکدامن با کسب بردهای لازم موفق به صعود از جدول مقدماتی به جدول اصلی راه یافت و در مرحله یک شانزدهم نهایی با شکست مقابل شمشیرباز کره جنوبی متوقف شد.

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: هانیه خوشخواهی در اسلحه فلوره در بخش زنان و "سیدمبین رضوی" در اسلحه سابر و "محمد برزگر" و "یاسین نوری" در اسلحه اپه در بخش آقایان بهمراه تیم ملی به مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا که در ازبکستان برگزار خواهدشد اعزام می‌شوند و به این جمع احتمالا "زهرا مرد" در اسلحه اپه نیز اضافه خواهدشد.

نجف زاده گفت: این رقابت ها طی روزهای ۵ تا ۱۵ اسفندماه در تاشکند ازبکستان برگزار خواهدشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/12/03 04:18 ب.ظ | دفعات بازدید: 9012 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot