ARAZKHABAR.IR

۵۳۶ اثر به جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذری ارسال شد


۵۳۶ اثر به جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذری ارسال شد آراز خبر-  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری گفت: ۵۳۶ اثر به دبیرخانه هجدهمین دوره این جشنواره ارسال شده و روند داوری ها ادامه دارد.

علیرضا نوروزی روز دوشنبه در گفت و گو یی افزود: از این تعداد، ۴۱۶ مورد از داخل کشور و استان های مختلف و ۱۲۰ اثر از کشورهای خارجی ازجمله ترکیه، آلمان، جمهوری آذربایجان، عراق، هلند، روسیه، ترکمنستان، گرجستان و عراق بوده است.

وی اضافه کرد: ۶۰ شاعر از کشورهای مختلف در این دوره از جشنواره به دبیرخانه اثر ارسال کرده اند که از این تعداد ۵۰ نفر مرد و ۱۰ نفر زن هستند.

وی ادامه داد: همچنین ۴۱۶ اثر از ۲۱۰ نفر در استان های مختلف کشور آثار خود را به دبیرخانه هجدهمین دوره جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذری ارسال کرده اند که از این تعداد نیز ۵۸ نفر زن و ۱۵۲ نفر مرد هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: شاعرانی از آذربایجان‌شرقی، قم، مشهد، زنجان، تهران، اردبیل، همدان، کرمانشاه، قزوین، سمنان، البرز، خراسان جنوبی، مازندران، گیلان و آذربایجان غربی در جشنواره امسال مشارکت دارند.

نوروزی گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی شعر خوانی در شهرستان های سلماس، چایپاره، نقده، خوی و میاندوآب و برگزاری محافل شعر در آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، تهران، قزوین و کشور ترکیه تا آخر خردادماه ۱۴۰۳ و برگزاری مراسم شعرخوانی در کشور عراق در اربعین حسینی از جمله برنامه های جنبی این جشنواره خواهد بود.

وی افزود: مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری ۲۶ اردیبهشت ماه جاری در شهرستان سلماس برگزار خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/03 10:18 ق.ظ | دفعات بازدید: 2225 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot