ARAZKHABAR.IR

 ۴۲۵ تن میوه شب عید آماده عرضه در بازارهای آذربایجان‌غربی است


 ۴۲۵ تن میوه شب عید آماده عرضه در بازارهای آذربایجان‌غربی است آراز خبر- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم برنامه ریزی لازم برای جلوگیری از بروز مشکل در بازار نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: به همین منظور ۴۲۵ تن میوه شب عید خریداری شده که پس از قیمت گذاری زیر قیمت بازار عرضه خواهد شد.

جواد کرمی شنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار آذربایجان غربی افزود: از این میزان ۲۷۵ تن پرتقال و ۱۵۰ تن سیب است که در مکان های تعبیه شده از سوی نهادهای مسوول در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه برخی اوقات کالاهای نامرغوب با تخفیف به بهانه عید و ماه رمضان به شهروندان ارائه می شود، اضافه کرد: برای جلوگیری از این مشکل، برپایی نمایشگاه ها با نظارت نهادهای مسوول باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه به ایام پایانی سال نزدیک می شویم و مردم خریدهایی برای عید و ‌ماه مبارک رمضان دارند، باید کالاهای اساسی چون گوشت، برنج ومرغ با دقت نظر وجدیت تهیه و عرضه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن وتجارت نیز باید نظارت مستمری بر بازار وشبکه توزیع اقلام داشته باشد.

کرمی به اجرای مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیکی اشاره کرد و گفت: توزیع کالاهای اساسی با جدیت دنبال و همچنین گزارش روزانه از روند توزیع به فرمانداری ها اطلاع داده شود.

وی افزود: مسایل احتمالی در فروشگاهها نظیر قطعی سامانه یا ناهماهنگی درتوزیع یا سامانه از اولویت هایی است که باید اطلاع داده شود.

مشکلی در تامین گوشت مرغ مورد نیاز آذربایجان غربی وجود ندارد

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی هم در این جلسه اظهار کرد: ۶ میلیون قطعه جوجه ریزی در بهمن ماه داشتیم وجوجه ریزی تا به امروز بهتر است.

خسروشهبازی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان هم مشکلی در زمینه گوشت مرغ در استان وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: ۴۰۰ تن سهمیه گوشت مرغ منجمد داده شده که توزیع نخواهد شد مگر درموارد خاص یا در جاهایی که نذرهای خاصی باشد.

وی گفت: همچنین ۶۰ تن گوشت گوساله، ۸۱۶ تن برنج و۸۰۰ تن شکر سهمیه در بازار آذربایجان غربی به مناسبت نوروز و ماه مبارک رمضان در آستانه توزیع قرار دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/20 08:09 ق.ظ | دفعات بازدید: 2226 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot