ARAZKHABAR.IR

۳ منطقه جدید به مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اضافه شد


۳ منطقه جدید به مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اضافه شد آراز خبر-مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در سی و هفتمین جلسه شورای عالی محیط زیست که ۲۱ آذر ماه سال جاری به ریاست آیت الله دکتر رییسی ریاست محترم جمهوری اسلامی و با حضور اعضای شورا برگزار شد ۳ منطقه جدید با مساحت نزدیک به ۲۰۰ هکتار به مناطق چهارگانه تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اضافه شد .

سعید شهند افزود: این مناطق در قالب ۳ اثر طبیعی ملی شامل منشورهای بازالتی  چالدران، غار قلایچی  بوکان و چمن متحرک تکاب هستند که با اضافه شدن آنها تعداد مناطق تحت مدیریت این اداره کل به ۱۱ مورد رسیده است.

وی با اشاره به ارزش حفاظتی این مناطق گفت : هدف از افزایش سطح مناطق تحت مدیریت حفظ ذخایر ژنتیکی اعم از گیاهی و جانوری و چشم اندازهای طبیعی کشور برای این نسل و نسل های آتی است که بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همه آحاد جامعه در حفظ و نگهداری آنها مسئولیت قانونی دارند. 

شهند با اشاره به اینکه در این مناطق بهره برداری باید با رعایت ملاحظات و استانداردهای محیط زیستی صورت پذیرد، بیان کرد: این مناطق تاکنون کمتر مورد تعرض و تخریب قرار گرفته اند و از این پس نیز هر گونه بهره برداری در آنها با رعایت ضوابط محیط زیستی خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، وی، حفاظت مشارکتی را از رویکردهای سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و گفت: این اداره کل آماده بهره گیری از ظرفیت جوامع محلی و دوستداران محیط زیست است تا در مناطق چهارگانه تحت مدیریت، حفاظت توام با توسعه پایدار اتفاق بیافتد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/23 01:25 ب.ظ | دفعات بازدید: 2978 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot