ARAZKHABAR.IR

۳۴ هزار مادر در آذربایجان‌غربی برای بیمه رایگان ثبت‌نام کردند


۳۴ هزار مادر در آذربایجان‌غربی برای بیمه رایگان ثبت‌نام کردند آراز خبر- مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: ۳۴ هزار مادر در طرح بیمه رایگان مادران غیرشاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن در مناطق روستایی و عشایری استان ثبت نام کردند.

سیروس محمودیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مرحله نخست ثبت نام بیمه رایگان مادران غیرشاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن در مناطق روستایی و عشایری نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از ابتدای سال جاری آغاز شده و تا پایان اریبهشت ماه تمدید شد.

وی اضافه کرد: در این مرحله مادرانی که فرزند سوم و بیشتر آنان بعد از اول فروردین ۱۳۹۶متولد شده باشند، می توانند با مراجعه به سایت صندوق به نشانی www.roostaa.ir و ورود به بخش "ثبت نام مادران روستایی و عشایری (غیرشاغل) و یا مراجعه به ۷۱ کارگزاری صندوق در سطح استان نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: فرآیند تکمیل ثبت نام متقاضیان مشمول این قانون پس از اخذ استعلام از سازمان ثبت احوال و تأیید استعلام سایر صندوق ها مبنی بر عدم بیمه پردازی و مستمری بگیر بودن متقاضی، نهایی می شود و اولویت تکمیل ثبت نام با افرادی است که منطبق بر فراخوان شرایط لازم را احراز و زودتر نسبت به ثبت نام اقدام کرده اند.

محمودیان اظهار کرد: در خصوص مادران غیر شاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری ۱۰۰ درصد(۱۰۰%) حق بیمه توسط دولت پرداخت می شود و با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند ۲ سال به سوابق بیمه‌ای بیمه‌گذار افزوده می شود.

وی بیان کرد: همسر و فرزندان مادران سه فرزند از ۱۸ تا ۵۰ سال نیز می توانند به صورت جداگانه در این صندوق عضو شوند و درآینده همزمان از مزایای بیمه اجتماعی برخوردار شوند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/17 06:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 2071 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot