ARAZKHABAR.IR

۲۲۸ داروخانه آذربایجان غربی در ایام نوروز فعال است


۲۲۸ داروخانه آذربایجان غربی در ایام نوروز فعال است مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های داروی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی گفت: ۲۲۸ داروخانه استان در ایام نوروز فعال است.

به گزارش آرازخبر، فاطمه آقازاده اظهارداشت: به منظور رفاه حال شهروندان و دسترسی آسان افراد به خدمات دارویی، ارائه خدمات در حوزه تامین و توزیع دارو در استان برقرار است.

وی گفت: 228 داروخانه در ایام تعطیلات نوروز فعال می باشد که از این تعداد 62 داروخانه شبانه‌روزی و 166 داروخانه روزانه در کل استان آماده خدمات‌رسانی به هموطنان است؛ که از این تعداد نیز 15 داروخانه شبانه روزی و 44 داروخانه روزانه در ارومیه ارائه خدمات می‌نماید.

 آقازاده همچنین از آماده باش نوروزی کلیه شرکتهای توزیع دارو در ایام تعطیلات نوروزی جهت تامین داروی مورد نیاز استان خبر داد.

وی در خصوص وضعیت توزیع محلول الکلی ضد عفونی کننده دست در سطح استان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کوید 19، معاونت غذا و دارو آذربایجان غربی با صدور مجوز فعالیت به 16 واحد تولیدی در کل استان، نیاز شهروندان شمال، جنوب و مرکز استان را مرتفع نمود.

آقازاده ادامه داد: به طوریکه از ابتدای اسفند تاکنون 332 هزار لیتر محلول و 474 هزار عدد محلول الکلی ضد عفونی کننده و 81 هزار بطری الکل در سطح داروخانه های استان توزیع کرد.

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده‌های داروی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی در پایان خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره می‌توانند با سامانه مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم با شماره 190 در روزهای غیر تعطیل از ساعت 8 صبح الی 20 شب و در روزهای تعطیل 8 صبح الی 14 ظهر تماس حاصل فرمایند.


برچسب ها: داروخانه فعالیت

تاریخ: 1399/01/08 11:02 ق.ظ | دفعات بازدید: 4454 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot