ARAZKHABAR.IR

۱۱ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در آذربایجان‌غربی ایجاد شده است


۱۱ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در آذربایجان‌غربی ایجاد شده است آراز خبر- مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی با اشاره به توجه ویژه این نهاد برای تغییر فناوری ارتباطی مسی به فیبرنوری در راستای مقابله با سرقت کابل‌های ارتباطی گفت: تاکنون ۱۱ هزار کیلومتر شبکه پیشرفته فیبر نوری در استان ایجاد شده و این روند همچنان ادامه دارد.

آراز خبر- مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی با اشاره به توجه ویژه این نهاد برای تغییر فناوری ارتباطی مسی به فیبرنوری در راستای مقابله با سرقت کابل‌های ارتباطی گفت: تاکنون ۱۱ هزار کیلومتر شبکه پیشرفته فیبر نوری در استان ایجاد شده و این روند همچنان ادامه دارد.

چنگیز نوری با تشریح آخرین روند توسعه شبکه فیبر نوری در آذربایجان غربی اظهار کرد: زیرساخت‌های مخابراتی استان در حال تغییر فناوری به بسترهای فیبرنوری است و سعی داریم در این خصوص، گام های بلندتری برداریم.

وی اضافه کرد: میزان فیبرنوری ایجاد شده در آذربایجان غربی از میانگین استان های کشور بالاتر است که تلاش می شود این جایگاه حفظ و تقویت شود.

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی با اشاره به فضای عملکردی فیبر نوری در ارومیه نیز ادامه داد: ۸۰ کیلومتر فیبرنوری هم اکنون در بخش یک شهر ارومیه اجرا می‌شود که شروع این طرح از مناطقی چون گلشهر یک، رودکی، ایثار و مجتمع مخابراتی شهید قندی بوده است.

وی با اشاره به میزان فیبرنوری ایجاد شده در شهرستان‌ها نیز افزود: ۲۸ کیلومتر فیبرنوری در بوکان، ۱۵ کیلومتر در پیرانشهر با پوشش ۶۴ نقطه‌ای، ظرفیت سازی ۲۰۰ نفری در اشنویه از جمله اقداماتی است که صورت گرفته و علاوه بر آن در میاندوآب و نقده ۴۰ کیلومتر پیمان سپاری شده و در خوی و سلماس نیز ۴۰ کیلومتر در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.

نوری گفت: آذربایجان غربی امروز با بیش از ۱۱ هزار مشترک FTTH جزو استان های پیشرو در کشور است.

وی اظهار کرد: تا پایان امسال ۱۵۰ روستای آذربایجان غربی از فناوری اینترنت پرسرعت سیار بهره مند خواهند شد و هم اکنون ۱۰۰ سایت شهری و ۴۳ سایت روستایی در حال ساخت است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/18 11:18 ق.ظ | دفعات بازدید: 3090 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot