ARAZKHABAR.IR

یک‌هزار و ۲۰۰ تشکل مردمی در آذربایجان غربی فعال است


یک‌هزار و ۲۰۰ تشکل مردمی در آذربایجان غربی فعال است آراز خبر- معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ تشکل مردمی در استان فعال است که ظرفیتی‌مهم در راستای بهره مندی ای توان مردمی در حوزه های مختلف به شمار می رود.

رضا ابراهیمی روز چهارشنبه در اولین اجلاس سراسری شبکه محیط زیست ،سمن‌ها و تشکل‌های جوانان در ارومیه افزود: یکی از شعارهای دولت سیزدهم استفاده از توان مردمی است که به نظر می‌رسد سمن ها به عنوان حلقه واسط بین مردم و دولت در این خصوص نقش مهمی ایفا می کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز جامعه ما نیازمند نشاط است، اظهار کرد: در حوزه نشاط اجتماعی باید ورود موثر داشته باشیم هرچند که آذربایجان‌غربی در سال گذشته و جاری اقدامات خوبی در این حوزه انجام داد و چند مسابقه ورزشی بسیار مهم داخلی و خارجی در جهت ایجاد نشاط اجتماعی در این خطه برگزار شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: یکی از اولویت های ما ورود موفق در ایجاد نشاط اجتماعی است که نیازمند فرهنگ سازی در این خصوص هستیم.

ابراهیمی اضافه کرد: امروز سمن ها به‌نوعی تازه کار هستند ولی اعتماد در جامعه نسبت به آنان ایجاد شده و امروز تمام دستگاه ها و موسسات دولتی به این سمت می‌روند که به سمن ها امکان تحرک بدهند تا به نقطه مطلوب برسیم.

وی با تاکید بر حمایت از سازمان های مردم نهاد اضافه کرد: در این حوزه، از نظر کمیت‌ رشد خوبی داریم اما از نظر کیفی باید کار بیشتری صورت گیرد.

ابراهیمی گفت: پراکنده کاری سمن ها باید تجمیع شود و در سطح ملی بحث تمرکز و تجمیع مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که داریم بحث نظارت است، اظهار کرد: نظارت موثر بر روی سمن ها و جود ندارد ولی باید توجه داشت که برای داشتن سمن با فعالیت قابل قبول باید نظارت صحیح و موثر باشد.

وی یادآور شد: در حوزه آسیب های اجتماعی از طریق سمن ها فعالیت های موثر انجام شده و مشارکت های مردمی افزایش یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: موضوع محیط زیست یک موضوع مهم و حیاتی است و از ۱۴ شبکه تخصصی که در بین سمن ها در کشور فعالیت دارند دبیر خانه محیط زیست شبکه ملی محیط زیست سازمان های مردم نهاد به آذربایجان‌غربی اعطا شد.

سجاد بیرامی افزود: دلیل این امر ظرفیت سازمان های مردم نهاد این حوزه و فعالیت هاست که در این بخش انجام شده‌است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/10 11:16 ق.ظ | دفعات بازدید: 2911 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot