ARAZKHABAR.IR

کیفیت هوای ارومیه برای گروه های حساس ناسالم شد


کیفیت هوای ارومیه برای گروه های حساس ناسالم شد آراز خبر-  معاون محیط زیست انسانی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: طبق شاخص‌های سنجش کیفیت، هوای ارومیه امروز دوشنبه در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

 سعید موسوی در این زمینه با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا در ارومیه طبق آخرین داده‌های دریافتی ۱۱۸ است افزود: در نخستین ساعت‌های بامداد روز دوشنبه نیز کیفیت هوا در ارومیه و سلماس ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

وی اظهار کرد: این شرایط تا اواسط هفته جاری و رفع سکون هوای استان پایدار است و در صورت افزایش شاخص آلایندگی کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل و تصمیمات لازم توسط اعضا اخذ خواهد شد.

معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اضافه کرد: پایداری هوا، افزایش آلاینده‌ها به خصوص خودروها و وارونگی دما علت اصلی کاهش کیفی هواست.

موسوی ادامه داد: لازم است شهروندان در چنین مواقعی از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر و نقاط پرتردد اجتناب کنند.

وی توصیه کرد: بیماران خاص، بیماران تنفسی و قلبی نیز تا رفع این شرایط از منزل خارج نشده و در معرض هوای آلوده قرار نگیرند.

موسوی گفت: کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی، جلوگیری از فعالیت توأم با آلودگی واحدهای صنعتی آلاینده محیط زیست نیز باید مورد توجه همگان باشد.

آذربایجان غربی استانی کوهستانی با آب و هوای سرد است که اغلب در فصل‌های سرد سال مرکز آن ارومیه با پدیده وارونگی دما و انباشت آلاینده‌ها در برخی نقاط مواجه است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/13 11:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 3081 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot