ARAZKHABAR.IR

 کنسرسیوم‌های دانش بنیان نیاز اصلی حوزه راه آذربایحان‌غربی است


 کنسرسیوم‌های دانش بنیان نیاز اصلی حوزه راه آذربایحان‌غربی است آراز خبر-رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: تشکیل کنسرسیوم‌های دانش بنیان حوزه راه و شهرسازی و استفاده از فناوری‌های نوین باید در اولویت راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی باشد.

 محمد مهدی حمیدی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: اعضای تشکیل دهنده این کنسرسیوم مجموعه‌ای از تولیدکننده انواع محصولات مورد نیاز راه و شهرسازی هستند و در این بخش می‌توان از ظرفیت استان نیز نهایت بهره‌برداری را کرد.

وی با اشاره به حوزه نهضت ملی مسکن ادامه داد: ظرفیت‌های استانی برای تشکیل کنسرسیوم‌های دانش بنیان باید شناسایی شود تا از این ظرفیت در حوزه نهضت ملی مسکن ‌توان نهایت بهره‌برداری را کرد.

حمیدی با اشاره به وضعیت شتاب‌نگارهای فعال در آذربایجان‌غربی، افزود: آذربایجان‌غربی در بخش نصب و راه‌اندازی شتاب‌نگارها در سطح کشور پیشتاز است اما سایر استان‌ها در این خصوص همکاری لازم را ندارند.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی افزود: ۵۷ دستگاه شتاب‌نگار در سطح این استان فعال است که ۲۹ مورد آنها به‌روزرسانی شده و نسل جدید شتاب‌نگارها تغییر یافته‌اند و این امر نشان از همکاری و توجه ویژه راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به این بخش است.

وی با اشاره به موقعیت ژئوپلوتیک آذربایجان‌غربی افزود: با توجه به مرزی بودن آذربایجان‌غربی باید از ظرفیت ترانزیتی و ترابری این استان نهایت بهره‌برداری صورت گیرد و باید برنامه‌ریزی لازم در این خصوص وجود داشته باشد.

حمیدی گفت: در بخش اجرای طرح‌های مسکن نیز مخاطرات فرونشست مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد و مشکلی در این بخش وجود ندارد.

وی افزود: حریم گسل‌های ارومیه نیز در دست مطالعه است و تا پایان امسال بعد از جمع آوری اطلاعات و مطالعات لازم تعیین و تکلیف می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/05 08:22 ب.ظ | دفعات بازدید: 2855 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot