ARAZKHABAR.IR

کلاس‌گذاری برای سوادآموزان آذربایجان غربی آغاز شد


کلاس‌گذاری برای سوادآموزان آذربایجان غربی آغاز شد آراز خبر معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: کلاس‌گذاری سال ۱۴۰۲ در دوره‌های مختلف سوادآموزی به صورت تلفیقی آغاز شد و حجم ابلاغی برای سال تحصیلی جدید ۲۴ هزار نفر است.

حسین حسن خانی روز شنبه در جلسه وبینار با مناطق ۲۴ گانه آموزشی استان آذربایجان غربی افزود: گروه بهبود کیفیت سوادآموزی شهرستان محور برنامه ریزی و راهبری تحقق حجم ابلاغی با بهره گیری موثر از ظرفیت شورای پشتیبانی سوادآموزی است.

وی با بیان اینکه جذب آموزش دهنده جدید ممنوع است اظهار کرد: یکهزار و ۵۰۲ آموزش دهنده برای سال جدید ساماندهی شده‌اند و اولویت کلاس‌گذاری با معلمان، بازنشستگان و کارکنان دولت است.

حسن خانی با اشاره به اینکه بازدید از کلاسهای سوادآموزی بصورت مستمر توسط کارشناسان انجام می‌شود اظهار کرد: نرخ باسوادی استان با تلاشهای انجام شده در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال به ۹۵.۵ درصد رسیده‌است.

معاون سوادآموزی آذربایجان غربی بیان کرد: راه اندازی باشگاه سوادیار و مجمع خیرین حامی بازماندگان و ترک تحصیل کرده ها برای اولین بار در استان از مهم ترین اقدامات حوزه سوادآموزی است.

حسن خانی تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف شاخص های ملی در گروه سنی ۱۰سال و بالاتر را از دیگر اقدامات سوادآموزی استان بیان کرد و گفت: نرخ باسوادی استان در گروه سنی ۶ سال و بالاتر براساس برآوردهای انجام شده در سال ۱۴۰۱ به ۸۵.۶ درصد رسیده‌است.

وی توانمندسازی نیروی انسانی را یکی از اهداف مهم سازمان ها برای بهبود عملکرد نهادها بیان کرد و افزود: در این راستا برای اولین بار برای تمامی همکاران ادارات سوادآموزی مناطق دوره سیاست گذاری در آموزش و پرورش برگزار شد.

به گفته وی حرکت فعالیت های سوادآموزی بسوی مردمی سازی از موضوعاتی است که در سال تحصیلی جاری پیگیری می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/11 11:45 ق.ظ | دفعات بازدید: 3090 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot