ARAZKHABAR.IR

پیوست فرهنگی برای طرح های آذربایجان غربی پیگیری شود


پیوست فرهنگی برای طرح های آذربایجان غربی پیگیری شود آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه تاکید کرد: باید پیوست فرهنگی طرح های مختلف در استان پیگیری شود تا شاهد توجه به امور فرهنگی در طرح های کلان و خرد باشیم.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی عصر سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه ریشه مشکلات در موضوعات مختلف از جمله رانندگی مسئله مهم فرهنگ و فرهنگ سازی است، افزود: باید وظایف دستگاه‌ها در این زمینه احصا و با کم کاری‌ها در این زمینه برخورد جدی شود و از سویی جرایم رانندگی نیز بازدارندگی لازم را داشته باشد.

امام جمعه ارومیه گفت: از جمله مهمترین مشکلات در افزایش ترافیک شهر ارومیه و به تبع آن، افزایش تصادفات و فوتی سوانح رانندگی، کمبود در حوزه حمل و نقل عمومی است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

وی با اشاره به لزوم توجه به تهیه پیوست فرهنگی در طرح‌های اجرایی گفت: در برخی موارد، نبود این پیوست موجب بروز مشکلات به ویژه در حوزه فرهنگی می‌شود در حالی که می‌توان به راحتی از آن جلوگیری کرد.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه یکی از طرح‌هایی که بدون پیوست فرهنگی اجرا شده و نتیجه آن را در نبود برخی فضاها از جمله مسجد مشاهده می‌کنیم، شهرک گلشهر ارومیه بود، ادامه داد: این درحالی است که می‌توانستیم با تهیه پیوست فرهنگی برای اجرای طرح در آن منطقه، از این نقیصه جلوگیری کنیم.

وی افزود: همچنین نبود زمینه‌های تفریح سالم برای جوانان و حتی برخی خانواده‌ها در سطح شهر موجب شده تا رانندگی و حضور در معابر عمومی به یک تفریح تبدیل شود که همین امر نیز در بروز تصادف و سوانح رانندگی منجر به جرح یا فوت موثر است.

۱۱ هزار خودرو به خاطر ناهنجاری‌های ترافیکی در آذربایجان غربی توقیف شد

سردار رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۱۱ هزار خودرو به خاطر ناهنجاری‌های ترافیکی توقیف شده‌اند گفت: طرح گشت‌های نامحسوس پلیس راهور در درون شهرهای استان به تعداد ۲۵ دستگاه خودروی گشت نامحسوس در راستای برخورد با تخلفات حادثه ساز از روز گذشته شروع شده که ۳۴ دستگاه خودرو متخلف فقط در شب گذشته روانه پارکینگ شده و بالای هزار دستگاه خودرو نیز اعمال قانون شده است.

سرهنگ حجت مشتاق رئیس پلیس راهور استان نیز در این جلسه از افزایش ۵۲ درصدی فوتی‌های تصادفات درون شهری استان در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه در هفت ماهه نخست امسال ۹۰ نفر در تصادفات درون شهری آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند و این درحالی است که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۶۰ نفر بوده است.

شهردار ارومیه نیز در این جلسه با بیان اینکه ایجاد سازمان نظام مهندسی ترافیک در شهرداری ارومیه در هشت ماه گذشته یکی از کارهایی است که در زمینه کنترل ترافیک انجام شده است گفت: ۱۴ نقطه حادثه خیز شهری در شهر ارومیه شناسایی شده که اصلاح آن در مراحل مطالعاتی قرار دارد.

حسین مهدی زاده با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر ارومیه فرسوده هستند گفت: ۲۴ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده شده و ۱۰ دستگاه اتوبوس نیز تعمیر شدند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/07 06:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 3125 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot