ARAZKHABAR.IR

پیش بینی برداشت ۱۲ هزار تن عسل از زنبورستان‌های خوی


پیش بینی برداشت ۱۲ هزار تن عسل از زنبورستان‌های خوی زنبورداران این شهرستان از ۴۵۰ هزار کندوی زنبور عسل ۱۲ هزارتن محصول برداشت کردند.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،علی اصغر امینی مدیر جهاد کشاورزی خوی گفت: امسال علیرغم خشکسالی با تلاش زنبورداران شهرستان خوی ۱۲ هزار تن عسل از زنبورستان‌های این شهرستان بر داشت شد.

وی با بیان اینکه شهرستان خوی با داشتن ۴۵۰ هزار کندوی زنبور عسل قطب اول تولید محصول عسل در کشورمان است افزود: در زنبورستان‌های این شهرستان ۴۴۰ هزار کندوی مدرن و ۱۰ هزار کندوی بومی وجود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی خوی گفت: با توجه به تراکم مناسب گل و گیاه در طبیعت شهرستان خوی میزان برداشت عسل از هر کندوی این شهرستان نسبت به میانگین کشوری ۲ برابر است

امینی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد تولید عسل در آذربایجان غربی مربوط به زنبورستان‌های شهرستان خوی است افزود: سهم این شهرستان در تولید عسل در کشور بیش از ۱۳ درصد است.

وی از توجه و نگاه نو زنبورداران این شهرستان به صنعت زنبورداری در سال‌های اخیر خبر داد و افزود: امسال علاوه بر تولید عسل زنبورداران این شهرستان ۶۰۰ کیلو گرم ژل رویال، ۲۵ تن گرده، ۶۵ موم و ۱۲ تن زهر زنبور عسل تولید وبه بازار عرضه کردند.

امینی همچنین از فعال سازی ایستگاه تحقیقات زنبورعسل شمالغرب کشور در خوی با مشارکت بخش خصوصی برای تولید ملکه و تکمیل زنجیره تولید در صنعت زنبورداری خبر داد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/08/07 03:16 ق.ظ | دفعات بازدید: 3894 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot