ARAZKHABAR.IR

پیشرفت ۳۰ درصدی تعریض و بهسازی محور خوی - قطور - رازی


پیشرفت ۳۰ درصدی تعریض و بهسازی محور خوی - قطور - رازی مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پروژه‌ تعریض و بهسازی محور خوی - قطور - رازی به عنوان بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور از ٣٠درصد پیشرفت اجرایی برخوردار است. 

به گزارش آرازخبر ، سیدمحسن حمزه‌لو در بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه تعریض و بهسازی محور خوی به قطور-رازی اظهار داشت: عملیات اجرایی محور خوی - قطور - رازی به طول ۶٧ کیلومتر در چهار قطعه اجرا می شود. 

وی با بیان اینکه چهار تقاطع در این پروژه احداث می‌شود، افزود: تقاطع شماره ۴ به طول یک کیلومتر و ٢٠٠ متر آماده آسفالت و تقاطع شماره ٣ در حال بهره‌برداری است. 

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی  یادآور شد:  یک دستگاه تونل به طول ۵۵۵ متر با ۶٠٠ میلیارد ریال اعتبار در این محور احداث می‌شود. 

حمزه‌لو با اشاره به اینکه عملیات زیرسازی قطعه شماره ٣ تکیمل شده و ٢ کیلومتر و ۵٠٠ متر از این قطعه آسفالت شده است، افزود: مطالعات قطعه ١ به طول ٢۴کیلومتر و قطعه ٢ به طول ٢٨کیلومتر انجام شده است. 

وی اعتبار قطعه ١ این طرح را ۵۱۰ میلیارد ریال و قطعه٢ را  ۵۴۰ میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: استانداردسازی شبکه حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای، توسعه‌ی صنعت گردشگری، افزایش مبادلات تجاری و مرزی و در نهايت درآمدزایی و استفاده بهينه از ظرفیت پایانه مرزی رازی از بارزترین پیامدهای اجرای این پروژه راهسازی به شمار می‌رود. تاریخ: 1398/08/09 04:54 ب.ظ | دفعات بازدید: 356 | چاپ