ARAZKHABAR.IR

پنج‌هزار و ۹۰۰ هکتار باغ در آذربایجان‌غربی شناسنامه‌دار شد


پنج‌هزار و ۹۰۰ هکتار باغ در آذربایجان‌غربی شناسنامه‌دار شد آراز خبر- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: یک هزار و ۷۱۶ واحد باغی در سطح پنج هزار و ۹۵۲ هکتار از ابتدای سال جاری تاکنون در استان شناسنامه دار شده است.

دیانتی  بیان کرد: با توجه به اینکه آذربایجان غربی در تولید و تنوع محصولات باغی در کشور رتبه دار است، شناسنامه‌دار کردن باغات جزو برنامه‌های اولویت دار استان بوده و با شتاب بیشتری اجرا می شود.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح نظارت و کنترل بر محصولات باغی از زمان کاشت تا زمان مصرف آن بوده و از مزایای این طرح می توان به تصحیح روند توزیع و مصرف صحیح نهاده های کشاورزی و همچنین تسهیل در اخذ کد QR (کیفیت محصولات) جهت صادرات محصولات تولیدی عنوان کرد.

دیانتی اظهار کرد: طی تفاهمی که بین اتاق اصناف و معاونت باغبانی وزارت صورت گرفته، ثبت صدور شناسنامه باغبانی از طریق اتاق اصناف انجام می‌شود و ارائه هرگونه خدمات منوط به داشتن شناسنامه باغی از طرف متقاضیان مشروط شده است؛ بنابراین مدیریت‌های شهرستان‌ها و کارشناسان پهنه در ترغیب بهره برداران برای شناسنامه دار کردن باغات لازم است، اهتمام جدی داشته باشند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/11 11:19 ق.ظ | دفعات بازدید: 2762 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot