ARAZKHABAR.IR

پروانه ساخت به زمین‌های قولنامه‌ای داده می شود


پروانه ساخت به زمین‌های قولنامه‌ای  داده می شود حسین مهدیزاده گفت: زمین‌های قولنامه‌ای داخل محدوده شهر با کاربری مسکونی می‌توانند اقدام به دریافت پروانه ساختمان از شهرداری کنند.

 شهردار ارومیه با اشاره به این که بیش از ۴۰ درصد از املاک شهر‌های استان به صورت قولنامه‌ای خرید و فروش می‌شوند اظهار کرد: با تصویب شورای حفظ حقوق بیت المال استان آذربایجان غربی تمام زمین‌های قولنامه‌ای که در داخل محدوده شهر هستند و کاربری مسکونی نیز دارند می‌توانند اقدام به دریافت پروانه ساختمان از شهرداری کنند.

وی افزود: تمام استعلام‌ها از دستگاه‌های متولی مربوطه اخذ می‌شود و از مالک تعهد محضری مبنی بر مسئولیت پذیری ادعای مالکیت افراد غیر بر زمین قولنامه‌ای نیر اخذ می‌شود.

شهردار ارومیه ادامه داد: این تصمیم صرفا برای زمین‌ها و ساختمان‌های قولنامه‌ای شهر ارومیه در نظر گرفته نشده بلکه املاک قولنامه‌ای تمام شهر‌های استان را در بر می‌گیرد.

شهردار ارومیه خاطرنشان کرد: ضابطه‌مند کردن و ساماندهی ساخت و ساز‌ها در بخش‌های فرسوده شهری که بخشی از آن‌ها به صورت قولنامه‌ای خرید و فروش شده اند یکی از مهمترین نتایج این مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال استان به شمار می‌رود.

ساخت و ساز در املاک قولنامه‌ای یکی از مسائل مهم شهری است که این دست از املاک با محدودیت‌هایی از قبیل صدور پروانه ساحتمان مواجه بودند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/07/25 10:06 ق.ظ | دفعات بازدید: 2258 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot