ARAZKHABAR.IR

پرداخت ۵۷۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان آذربایجان‌غربی


پرداخت ۵۷۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان آذربایجان‌غربی آراز خبر-مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان‌غربی گفت: ۶۵۰۰مورد وام اشتغال به اعتبار ۵۷۰میلیارد تومان به مددجویان در استان پرداخت شده است.

رضا مهرافروز افزود: برای سال جاری باید ۱۹هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم اما متاسفانه با توجه به یکسری مشکلاتی که بانک ها به وجود آوردند آنگونه که باید وام های اشتغال پرداخت نشده و اوضاع در این خصوص مطلوب نیست.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه در ۹ ماهه سال جاری ۶۵۰۰مورد وام اشتغال به اعتبار ۵۷۰میلیارد تومان پرداخت شده خاطر نشان کرد: در مدت زمان مشابه سال گذشته ۹۲۰۰ وام اشتغال با اعتبار ۸۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده بود لذا امیدواریم با حل مشکلات توسط بانک ها تا پایان سال اتفاقات خوبی در این حوزه رقم بخورد. 

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۵ هزار نفر از آموزش های اشتغال کمیته امداد بهره مند شدند، تصریح کرد: کمیته امداد استان برای آموزش این تعداد افراد یک میلیارد و ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

مهرافروز اظهار کرد: افراد بعد از آموزش به سمت دریافت وام اشتغال هدایت می شوند تا از این طریق به خودکفایی برسند و از امداد خارج شوند.

وی یاد آورشد: علاوه بر وام اشتغال در این مدت ۵۱۴۵ هزار وام کارگشایی و فرهنگی با اعتبار ۹۵میلیارد تومان برای نیازمندان تحت پوشش استان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی با اشاره اینکه در حال حاضر ۸۸ هزار خانوار با ۱۶۹ هزار نفر جمعیت تحت پوشش این نهاد حمایتی قرار دارد، ادامه داد: برنامه ریزی برای خودکفایی همه خانواده های تحت پوشش از تمهیدات ویژه کمیته امداد است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/19 09:10 ق.ظ | دفعات بازدید: 2977 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot