ARAZKHABAR.IR

پایداری تولیدات کشاورزی با یکپارچه سازی اراضی مسیر می‌شود


پایداری تولیدات کشاورزی با یکپارچه سازی اراضی مسیر می‌شود آراز خبر- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تجمیع و یکپارچگی اراضی کشاورزی به عنوان تکلیف قانونی از اولویت‌ها و اهداف راهبردی سازمان امور اراضی کشور است و پایداری تولیدات کشاورزی با یکپارچه سازی اراضی مسیر می‌شود.

به گزارش آرازخبر،قلنجی در جلسه وبینار آموزشی که به منظور تبادل نظر و پیگیری موضوع تجمیع و یکپارچگی اراضی با کارکنان امور اراضی در سطح شهرستان‌ها برگزار شد، افزود: عملیاتی شدن این راهبرد در شهرستان‌ها در ارزیابی عملکرد قرارگاه صدور اسناد حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی کشاورزی مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی درباره مشوق‌های تجمیع و یکپارچگی اراضی کشاورزی توضیحاتی ارائه کرد و ادامه داد: در قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی دو مشوق در نظر گرفته شده که یکی از آن مربوط به وزارت جهاد کشاورزی و مشوق دیگر در حوزه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

قلنجی اضافه کرد: آن بخش از فرآیند تجمیع اراضی که ماهیت حقوقی و ثبتی دارد از ماده (۴) قانون ثبت اسناد و املاک تبعیت می‌کند و این موارد شامل مشوق‌هایی نظیر معافیت‌های عوارضی و مالیاتی است و توسط سازمان ثبت اسناد و املاک اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: اجرای طرح‌های تجمیع و یکپارچگی اراضی کشاورزی نیاز به حمایت، هماهنگی نهاد‌های ذیربط، فرهنگ‌سازی، مستندسازی، انجام اقدامات ترویجی و کار‌های میدانی دارد.
قلنجی گفت: شناسایی و معرفی پایلوت شهرستانی از اقدامات اولیه در این راستا است و نیاز است در این زمینه کار با جدیت بیشتری پیگیری و اجرا شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/24 03:29 ب.ظ | دفعات بازدید: 2066 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot